Novia Med: nowości w ofercie przychodni

0
996


NZOZ Novia Med z Chorzowa wprowadził do swojej oferty zabiegi w zakresie akupunktury. Będą one dostępne w placówce od marca 2013 w ramach działającej tutaj poradni leczenia bólu.

Koszt jednorazowego zabiegu wyniesie 50 zł, w przypadku skorzystanie z 10-ciu zabiegów cena będzie niższa o 10 procent. Przed zabiegiem pacjent musi skorzystać z konsultacji lekarskiej w cenie 50 zł.  Zabiegi akupunktury są polecane przy wszelkiego rodzaju bólach przewlekłych, w sytuacjach, gdy nie pomaga leczenie konwencjonalne oraz farmakologiczne.

NZOZ Novia Med działa od 1993 roku (do jesieni 2011 roku jako NZOZ Era Med). Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenia stomatologiczne, rehabilitację, diagnostykę oraz medycyny pracy.

Przy współpracy z Gliwickim Centrum Onkologii organizuje bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet. Najbliższa akcja odbędzie się w drugiej połowie marca. Badania będą wykonywane w mammobusie przy placówce w Chorzowie.

Większość usług jest finansowana przez NFZ, część jest komercyjna. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2013 wynosi 1 405 936,30 zł i dotyczy rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Komercyjne usługi świadczone są m.in. przez poradnie ginekologiczną i hepatologiczną. Usługi z zakresu stomatologii dodatkowo świadczone są także poza Chorzowem, w gabinecie dentystycznym znajdującym się w Katowicach przy ul. Brzozowej 13.

Novia Med współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Novia sp. z o.o., właściciel NZOZ-u należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.