nOvum będzie bardziej dostępne dla pacjentów spoza Warszawy

0
1078


Przychodnia Leczenia Niepłodności nOvum z Warszawy planuje wprowadzanie udogodnień, które uczynią placówkę bardziej dostępną dla pacjentów z innych miast. O szczegółach działań Przychodnia poinformuje na początku listopada 2012.

Przychodnia nOvum działa od  18-tu lat. Była jednym z pierwszych  polskich  ośrodków specjalizujących się w zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego. Jego odmianę – mikroiniekcję plemnika do komórki jajowej (ICSI), którą stosuje się przy leczeniu męskiej niepłodności, wykonano w nOvum po raz pierwszy w Polsce. Dzięki leczeniu niepłodności różnymi metodami w nOvum uzyskano już 12 500 ciąż.

W nOvum stosowane są: diagnostyka obrazowa i laboratoryjna mężczyzn i kobiet,   diagnostyka genetyczna starającej się pary, monitorowanie i stymulacja owulacji,  inseminacja domaciczna (zarówno nasieniem partnera, jak i dawcy) oraz zapłodnienie pozaustrojowe z wykorzystaniem dodatkowych technik wspomagających: ICSI (docytoplazmatyczna iniekcja plemnika do komórki jajowej), PESE / TESE (pobranie plemników z najądrza lub z jądra), IMSI – MSOME (ocena wyglądu plemnika pod znacznie większym powiększeniem niż standardowo używane w laboratorium in vitro), AH (wspomagane zagnieżdżanie zarodka przed transferem), diagnostyki genetycznej komórek jajowych (mająca na celu wykluczenie przed zapłodnieniem komórek jajowych obarczonych wadą genetyczną), monitorowanie rozwoju zarodków w embrioskopie co umożliwia stałą obserwację przy zachowaniu optymalnych warunków rozwoju oraz bieżącą dokumentację czy rozwój przebiega prawidłowo.

nOvum od lat osiąga znaczące sukcesy w dziedzinie kriokonserwacji zarodków i tkanek ludzkich. Jednym z nich są narodziny dziecka po ciąży uzyskanej z zamrożonego zarodka, który był przechowywany prawie 11 lat (najdłużej w Polsce). W nOvum mrozi się i przechowuje w ciekłym azocie – także w celu zachowania płodności przed terapią onkologiczną: plemniki, komórki jajowe, tkankę jajnikową oraz komórki macierzyste uzyskiwane z krwi pępowinowej do przyszłego wykorzystania w przypadku konieczności leczenia choroby onkologicznej lub zastosowania w medycynie regeneracyjnej.

Klinika corocznie raportuje wyniki leczenia do ESHRE – European Society of Human Reproduction and Embriology (Europejskie Towarzystwo Płodności Człowieka i Embriologii) oraz publikuje je na swojej stronie internetowej, gdzie mogą zapoznać się z nimi wszyscy zainteresowani pacjenci .

Przychodnia mieści się w Warszawie przy ulicy Bociana 13. Zarząd spółki prowadzącej placówkę tworzą jej udziałowcy: Katarzyna Kozioł i Piotr Lewandowski.