Nowa klinika leczenia niepłodności w Lublinie
Klinika Gyncentrum 1 grudnia 2022 roku otwiera nowy ośrodek leczenia niepłodności w Lublinie. Pacjenci zyskają dostęp do szerokiej oferty diagnostyki i metod wspomaganego rozrodu, w tym także innowacyjnych metod, które oferuje klinika. Lubelski ośrodek będzie piątą placówką należącą do sieci, ale pierwszą w tej części Polski.
– Od dawna obserwujemy, że do naszych placówek zlokalizowanych w województwach śląskim i małopolskim przyjeżdżają pacjenci z całej Polski. Pokonują setki kilometrów, by móc leczyć się u naszych specjalistów i spełnić marzenie o dziecku. Chcemy ułatwić pacjentom kontakt z naszą placówką i umożliwić im leczenie blisko miejsca zamieszkania. Stąd decyzja o dalszym rozwoju sieci naszych placówek w innych częściach kraju – mówi Paweł Czerwiński, prezes Gyncentrum.
Specjaliści Gyncentrum już od ponad 20 lat pomagają niepłodnym parom spełniać marzenia o potomstwie. Rocznie w klinikach Gyncentrum leczy się kilkadziesiąt tysięcy pacjentów z Polski i z zagranicy.
– Wysoka skuteczność w uzyskiwaniu ciąż jest efektem stosowania przez nas najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technik wspomaganego rozrodu. Jako jedna z pierwszych klinik leczenia niepłodności w Polsce wprowadziliśmy diagnostykę preimplantacyjną PGT, która pozwala zidentyfikować i wyeliminować ryzyko przeniesienia chorób genetycznych z rodziców na dziecko. Nie tylko korzystamy z najnowszych odkryć medycyny, ale również sami ich dokonujemy. Dlatego potrafimy pomóc tak wielu parom borykającym się z problemem niepłodności – wyjaśnia dr n med. Anna Bednarska-Czerwińska, specjalista leczenia niepłodności w Gyncentrum.
Jednym z przykładów jest zastosowana przez naukowców z Gyncentrum metoda genetycznego badania mikroflory bakteryjnej endometrium – ENDObiome. To dzięki niej udało się uzyskać ciążę u pacjentki, która bezskutecznie starała się o dziecko 10 lat. Specjaliści z Laboratorium Gyncentrum opracowali i jako pierwsi w Polsce, udostępnili parom możliwość nieinwazyjnej diagnostyki zarodków, która pozwala na łatwiejsze, bezpieczniejsze i pewniejsze badanie embrionów.
Powstała kolejna klinika InviMed w Warszawie
Od 2016 roku procedura in vitro nie jest w Polsce refundowana. Klinika prowadzi własny program, który pozwala pacjentom ograniczyć koszty i zmniejszyć stres związany z procesem leczenia.
Nowa siedziba Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Lublinie mieści się przy ulicy Tomasza Zana 32A.
Gyncentrum prowadzi placówki w Katowicach przy ulicy Żelaznej 1 oraz w Galerii Libero przy ulicy Kościuszki 229, a także w Krakowie przy ulicy Mehoffera 10, w Częstochowie przy ulicy Kozielewskiego 9 oraz w Bielsku-Białej przy ulicy Komorowickiej 140. Oddział Gyncentrum działa także w Ostrawie (Czechy).
Zapowiadane jest otwarcie placówek w Warszawie, w Poznaniu i we Wrocławiu.