Nowa placówka w sieci Amethyst Radiotherapy

0
269

Międzynarodowa sieć Amethyst Radiotherapy rozszerza swoją działalność w Europie. Do dwóch ośrodków we Francji dołączył trzeci, w La Garenne-Colombes. Działa on na terenie szpitala Clinique Lambert należącego do Ramsay Generale de Sante, jednej z największych francuskich sieci prywatnych szpitali.

W 2014 roku prawie 1200 pacjentów przechodziło leczenie w trzech tutejszych oddziałach: radioterapii, chemioterapii i brachyterapii. W ośrodku Amethyst La Garenne-Colombes pracuje zespół medyczny, w  skład którego wchodzi 26 specjalistów, w tym ośmiu renomowanych specjalistów onkologii oraz radioterapii onkologicznej.

Dzięki włączeniu La Garenne-Colombes do sieci placówek medyczny zespół Amethyst Radiotherapy we Francji wzrósł do 60 specjalistów chorób nowotworowych. Medyczną i naukową działalność trzech francuskich ośrodków koordynuje prof. Jean Marc Cosset, będący jednocześnie honorowym przewodniczącym Wydziału Radioterapii i Onkologii Instytutu Curie w Paryżu.

Amethyst  Radiotherapy to międzynarodowa sieć ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. 

W Polsce Amethyst działa poprzez spółkę celową RTCP, której właścicielem jest holding medyczny Amethyst Medical Center, realizujący także przedsięwzięcia w Rumuni i Niemczech. Właściciele firmy od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant  A&D Pharma czy międzynarodowa sieć stacji dializ.  Byli już obecni w Polsce, w latach 2000 – 2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ. W 2006 roku zostały one odsprzedane grupie Fresenius. Od września 2012 roku w Bukareszcie w Rumunii działa pierwszy ośrodek Amethyst Radiotherapy.

W Polsce Amethyst prowadzi ośrodek radioterapii w Krakowie przy współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera. Oprócz ośrodka w Krakowie przygotowywany był podobny projekt w Przemyślu i Płocku. Jednak z inwestycji w Przemyślu spółka zrezygnowała.