Nowa przychodnia Miedziowego Centrum Zdrowia

0
276

Miedziowe Centrum Zdrowia z Lubinia będzie dzierżawić przychodnię zdrowia w miejscowości Grębocice, zlokalizowaną w nowym obiekcie, wybudowanym przez gminę.

Budynek o powierzchni 500 m kwadratowych, znajduje się przy ulicy Zielonej, obok starego ośrodka zdrowia, który nie był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i był o połowę mniejszy. Dotychczasowy koszt tej inwestycji wyniósł 4,5 mln zł.

Nowy budynek jest parterowy, będą tutaj działać gabinety: lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, stomatologiczny i ginekologiczny. Osobne wejścia i poczekalnie będą przeznaczone dla dzieci zdrowych i chorych. Działalność placówki będzie poszerzana o specjalistyczne konsultacje, między innymi laryngologa, kardiologa i okulisty.

Gabinety nowej przychodni są już częściowo wyposażone, ale czekają jeszcze na specjalistyczny sprzęt. Pierwsi pacjenci zostaną tutaj przyjęci na początku stycznia 2020.

Przychodnię dzierżawić będzie Miedziowe Centrum Zdrowia. Gmina ogłosiła konkurs na świadczenie usług medycznych w placówce, do którego również złoży ofertę Miedziowe Centrum Zdrowia.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.

Czytaj także: W Gdańsku powstała filia Carolina Medical Center>>>

Centrum prowadzi w Lubinie szpital, w którym działają oddziały – okulistyczny, chorób wewnętrznych, onkologiczny, diabetologiczny, gastroenterologiczny, otolaryngologiczny, rehabilitacji kardiologicznej oraz anestezjologii i intensywnej terapii, a także przychodnia i zakład rehabilitacji leczniczej.

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni.

W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego. Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.