Nowa przychodnia przyzakładowa Medicover

0
478
Na zdjęciu (od lewej): Dariusz Kowalczyk, dyrektor operacyjny, Medicover Polska, Bronisława Harnyś, członek zarządu Eko-Okien, Tomasz Marek, dyrektor zarządzający Eko-Okna, Krzysztof Świetlik, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu, Medicover Polska.

Medicover otworzył nową przychodnię przyzakładową, która zlokalizowana jest na terenie zakładu Eko-Okna w Kornicach, w gminie Pietrowice Nowe (powiat raciborski, województwo śląskie).

Centrum medyczne zintegrowane z zakładem pracy to trzydziesta tego typu realizacja Medicover w Polsce. Większość analogicznych placówek przyzakładowych działa w regionie południowo-zachodniej Polski.

Przychodnia, którą została oficjalnie otwarta 24 lutego 2021, składa się z pięciu gabinetów, w których można odbyć konsultacje internistyczne oraz konsultacje z zakresu medycyny pracy – włączając w to opiekę specjalistów w dziedzinie okulistyki i otolaryngologii oraz możliwość wykonania badań psychotechnicznych. Medicover ponadto zapewnia Eko-Oknom całodobową opiekę ratowników medycznych.

– Nasze wieloletnie doświadczenie oraz ciągle rozwijane portfolio usług z zakresu zdrowia i wellbeingu pozwala nam elastycznie tworzyć rozwiązania „szyte na miarę” – dostosowane do potrzeb i możliwości konkretnych organizacji i ich pracowników. Takim rozwiązaniem jest przychodnia przyzakładowa, która zapewnia szybki dostęp do opieki medycznej w miejscu pracy – informuje Krzysztof Świetlik, dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu, Medicover Polska.

– Opieka medyczna od lat pozostaje najbardziej pożądanym benefitem pracowniczym. Pracownicy, zwłaszcza w obliczu pandemii koronawirusa, jeszcze bardziej dostrzegli wartość zdrowia. W obliczu pandemii oczekują, że to pracodawcy zapewnią im warunki do bezpiecznej pracy, będą w stanie wczuć się w ich sytuację, zrozumieć ich indywidualne potrzeby – komentuje  Dariusz Kowalczyk, dyrektor operacyjny, Medicover Polska.

Czytaj także: Sektor prywatny wspiera rozwój kadr medycznych>>>

– Pracodawca-lider, inwestując w przyzakładową przychodnię, decyduje się na poprawę jakości życia pracowników, którzy od teraz mają na wyciągniecie ręki wpływ na swoje zdrowie. Decyzja ta ma również konkretne uzasadnienie biznesowe. Pozwala uniknąć ogromnych kosztów pośrednich, wynikających z chorób i absencji, a także ryzyk operacyjnych, takich jak ograniczenie czy wstrzymanie produkcji – dodaje Kowalczyk.

Uzupełnieniem świadczeń stricte medycznych oferowanych w placówce przyzakładowej będą realizowane wspólnie z pracodawcą kampanie edukacyjne, zwiększające świadomość pracowników dotyczącą zdrowego trybu życia. Tym samym, będą oni mogli zadbać o swoje zdrowie, ale i dzielić się wiedzą z rodziną i bliskimi – wpływając pośrednio na poprawę zdrowia w całym regionie.

– Liczymy, że Eko-Okna, jako czołowy pracodawca, staną się punktem odniesienia dla pozostałych firm, które pragną na kształt najlepszych pracodawców rozwijać się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, adresując indywidualne potrzeby i oczekiwania pracowników – podsumowuje Dariusz Kowalczyk.

Medicover Polska to grupa podmiotów, świadczących usługi z zakresu opieki zdrowotnej, działająca na rynku od 25 lat. zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, leczenie szpitalne oraz stomatologię w ponad 120 własnych oraz 2700 placówkach partnerskich.