Nowe centrum Medicover Stomatologia w Szczecinie

0
467

23 listopada 2020 roku Medicover Stomatologia otworzył nowe centrum medyczne zlokalizowane w Szczecinie. Placówka działa przy Placu Brama Portowa 1 i tworzy ją 6 gabinetów stomatologicznych, w tym jeden dedykowany leczeniu w znieczuleniu ogólnym.

Nowe centrum jest drugą kliniką Medicover oferującą kompleksową opiekę stomatologiczną w Szczecinie i jednocześnie 45-tym centrum stomatologicznym pod szyldem spółki, działającym  w Polsce.

Miejsce wyróżnia prestiżowa lokalizacja w zabytkowym budynku Posejdon, przekształconym w nowoczesny business park. W centrum przyjmują lekarze mówiący w języku polskim, angielskim oraz niemieckim.

 

W placówce dostępna jest pełna diagnostyka RTG, oferowane są świadczenia w zakresie stomatologii zachowawczej (ogólnej), leczenie pod mikroskopem, cyfrowe skanowanie uśmiechu a także fizjoterapia stomatologiczna – stosunkowo młoda, lecz bardzo ważna dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem zaburzeń w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego. Dostępne są także świadczenia stomatologiczne dla dzieci.

Czytaj także: Szpital Św. Rafała pomaga w walce z epidemią>>>

Nowe centrum stomatologiczne obejmuje opieką zarówno osoby posiadające Medyczny Pakiet Medicover, jak i pacjentów bez abonamentów.

Według badań Medicover ponad połowa pacjentów oczekuje od lekarza przede wszystkim indywidualnego podejścia i wsłuchania się w ich potrzeby. Polacy oczekują również holistycznej opieki stomatologicznej, która zagwarantuje, że wszystkie usługi dentystyczne będą realizowane w jednym miejscu. Odpowiadając na te potrzeby – w nowym centrum, już na starcie, Medicover Stomatologia uruchamia 6 specjalistycznych gabinetów. Wyróżnikiem szczecińskiej placówki będzie gabinet dedykowany leczeniu w narkozie.

– W Medicover zawsze przygotowujemy ofertę w oparciu o potrzeby pacjentów. Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym czyli w narkozie to rozwiązanie, które sprawdza się w sytuacjach, gdy pacjent panicznie boi się dentysty. Do przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym potrzeba dwóch zespołów: dentystycznego i anestezjologicznego oraz wysoko specjalistycznego sprzętu anestezjologicznego, którym dysponuje szczecińskie centrum Stomatologia Medicover Brama Portowa – wyjaśnia dr n. med. Maria Dubielecka – dyrektor medyczny Stomatologia Medicover.

Mimo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości, spowodowanej pandemią COVID-19, w 2020 roku Medicover uruchomił 5 nowych centrów stomatologii, zlokalizowanych między innymi w Rzeszowie, w Szczecinie i Warszawie i łącznie 35 gabinetów stomatologicznych. W sumie posiada 45 centrów stomatologii oraz ponad 200 gabinetów.

16 listopada 2020 roku Medicover Stomatologia otworzył nowe centrum stomatologiczne, które zlokalizowane jest przy Placu Konstytucji w Warszawie.

Czytaj na ten temat: Medicover Stomatologia otworzył nowe centrum>>>