Nowe kliniki w Medicover Stomatologia

0
304

W lipcu 2019 do Medicover Stomatologia dołączyło Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic z Katowic. Klinika jest od niedawna otwarta również dla pacjentów z Bydgoszczy.

– Nasza strategia akwizycyjna zakłada współpracę z najbardziej doświadczonymi ekspertami stomatologicznymi i klinikami, które cieszą się wysoką renomą i zaufaniem pacjentów. Decydujemy się na akwizycję tych podmiotów, które mają podobną wizję dentystyki – skoncentrowanej na potrzebach pacjenta, gwarantującej bezpieczeństwo leczenia i poczucie komfortu, opartej na wysokich kompetencjach personelu medycznego i zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Kliniki, które do nas dołączają, zachowują autonomię i własny charakter, ponieważ ufamy, że jako liderzy na swoich rynkach dobrze wiedzą, jak osiągać sukcesy. Dlatego cieszymy się, że w lipcu przywitaliśmy  – Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic, która należy do czołówki dentystyki na Śląsku  – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic to jedna z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych na Śląsku. To miejsce, w którym cyfrowa stomatologia stanowi podstawę codziennej pracy lekarzy.

– Leczenie protetyczne opieramy w dużej części na technologiach cyfrowych, skanerach wewnątrzustnych i systemach CAD/CAM oraz frezarkach. Cyfryzacja wspiera też pracę zespołową naszych ekspertów – umożliwia prowadzenie zdalnych konsultacji oraz ułatwia interdyscyplinarne podejście do leczenia – mówi lek. den. Wojciech Fąferko, implantolog, właściciel Dentim Clinic.

Dentim przy planowaniu leczenia protetycznego korzysta z metody Digital Smile Design. Dzięki temu, z wykorzystaniem zdjęć uśmiechu pacjenta, możliwe jest zaplanowanie, jak będą wyglądały zęby po założeniu koron, mostów czy licówek jeszcze przed wykonaniem prac protetycznych.

Klinika korzysta z rozwiązań cyfrowych również w leczeniu problemów okuzyjnych, czyli schorzeń związanych z zaburzaniem funkcji narządu żucia. Dzięki temu możliwe jest komputerowe wykrycie problemów zębowych, pełna analiza estetyczna i opracowanie planu leczenia.

Czytaj także: Przyszłość stomatologii to konsolidacja rynku>>>

W Klinice Dentim oprócz lekarzy, asystentów i pracowników recepcji w zespole działają koordynatorzy leczenia pacjenta. To osoby, które wcześniej zdobywały wiedzę medyczną jako recepcjonistki lub asystentki stomatologiczne, dlatego mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania pacjenta. Zadaniem koordynatora jest zidentyfikowanie potrzeb pacjenta i jego właściwe wsparcie w procesie leczenia. Koordynatorzy są odpowiednio przygotowani, by językiem zrozumiałym dla pacjenta omówić plan leczenia i odpowiedzieć na wszystkie pytania.

– To osoby, z którymi pacjenci mogą swobodnie poruszyć kwestie kosztów leczenia, czy poznać możliwe rozwiązania w tym zakresie. Koordynatorzy spełniają bardzo ważną rolę zachęcając pacjenta, by zdecydował się zrealizować kompletny plan leczenia, a nie tylko rozwiązał doraźny problem. Często pozwala to zapobiec długoterminowym skutkom i możliwym powikłaniom zaniedbanych schorzeń – mówi współwłaściciel gabinetu Arkadiusz Buziewicz.

Funkcjonowanie tego typu rozwiązania jest możliwe dzięki spójności zespołu, który tworzy personel medyczny i niemedyczny na wszystkich poziomach.

Klinika zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Global Clinic Rating, który ocenia jakość usług, poziom leczenia i wyposażenie centrów dentystycznych na całym świecie.

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach zlokalizowane jest na Dębowych Tarasach przy ulicy Baildona 12/3 oraz w Silesia City Center przy ulicy Chorzowskiej 107. Od niedawna oddział Dentim jest otwarty dla pacjentów również w Bydgoszczy przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 33.