Nowe laboratoria Alab na liście uprawnionych do testów na koronawirusa 

0
226

Dwa laboratoria Grupy Alab znalazły się na liście placówek upoważnionych do wykonywania testów w kierunku wirusa Sars-CoV-2, publikowanej na stronie Ministerstwa Zdrowia.  Lista liczy już 309 jednostek, 106 z nich do placówki prywatne. 

Do listy dołączyło Laboratorium Analiz Lekarskich Alab, działające w szpitalu w Poddębicach, w województwie łódzkim, oraz Laboratorium Analiz Lekarskich Alab, działające w szpitalu w Końskich, w województwie świętokrzyskim. 

W wykazie resortu zdrowia znalazło się także Przedsiębiorstwo Usług Medycznych Al-Med Laboratorium Analityczno-Bakteriologiczne, zlokalizowane w Radomsku, przy ulicy Przedborskiej 2 (województwo łódzkie). 

Czytaj także: Lux Med zaszczepi olimpijczyków>>>

Wśród uprawnionych placówek znajdują się także inne laboratoria Alab – z Wrocławia, Bydgoszczy, Lublina, Łodzi, Warszawy, Płocka, Ostrołęki, Siedlec, Rzeszowa, Tarnobrzega, Poznania i Szczecina. 

Na liście znajduje się kilkanaście laboratoriów sieci Diagnostyka, laboratoria Synevo i Synlab, a także wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju. 

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 47, wielkopolskim – 32, śląskim – 29, lubelskim i małopolskim – po 23, dolnośląskim i kujawsko-pomorskim – po 20. 

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim – 18, śląskim – 14, lubelskim – 11, wielkopolskim i łódzkim – po 10 oraz kujawsko-pomorskim – 7. 

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>