Nowe prywatne laboratoria na liście uprawnionych

0
546

Kolejne prywatne laboratoria diagnostyczna znalazły się na liście, publikowanej na stronie Ministerstwa Zdrowia, zawierającej placówki uprawnione do wykonywania badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Lista zawiera obecnie 256 laboratoriów, 90 z nich to placówki prywatne.

Na liście znalazło się Medyczne Laboratorium Diagnostyka z Gorzowa Wielkopolskiego, filia przy ulicy Przędzalniczej 16, NZOZ Diagnostyka Laboratorium Medyczne z Częstochowy, działające przy ulicy Sułkowskiego 17 oraz Laboratorium Medyczne Synevo, zlokalizowane w Warszawie przy ulicy Dzikiej 4.

Czytaj także: Mobilne punkty pobrań – tymczasowy czy trwały element systemu opieki medycznej?>>>

Do listy dołączyły także: Laboratorium Inngen, zlokalizowane w Lublinie przy ulicy Magnoliowej, Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej, placówka z Łodzi przy ulicy Niemcewicza 19, Laboratorium Analityczne Centrum z Siedlec, działające przy ulicy Kleeberga 2 (należąco do Centrum Medyczno-Diagnostycznego) oraz Laboratorium Medyczne OptiMed z Kętrzyna (działające przy ulicy Daszyńskiego 31A).

Na liście laboratoriów znajduje się kilkanaście laboratoriów sieci Diagnostyka, laboratoria Grupy Alab, laboratoria Synevo i Synlab, a także wiele innych prywatnych laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Czytaj także: Szpital Św. Rafała pomaga w walce z epidemią>>>

Najwięcej laboratoriów wykonujących testy na obecność koronawirusa działa w województwach: mazowieckim – 40, wielkopolskim i śląskim – po 26, lubelskim – 18, małopolskim i dolnośląskim –  po 17, kujawsko-pomorskim i łódzkim –  po 16,  pomorskim i warmińsko-mazurskim – po 14.

Najwięcej prywatnych laboratoriów działa w województwach – mazowieckim – 15, śląskim –  12,  wielkopolskim – 9, i lubelskim i łódzkim – po 8, pomorskim–  6.

Aktualna lista laboratoriów znajduje się na stronie Ministerstwa Zdrowia>>>