Nowe usługi w Szpitalu Orthos

0
1071

Szpital Wielospecjalistyczny Orthos z Komorowic koło Wrocławia otworzył punkt przegipsowań, w którym można zmienić tradycyjny opatrunek gipsowy na innowacyjny smartgips. Świadczenie jest komercyjne.

Orthos oferuje zabiegi operacyjne w zakresie chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, ortopedii, ginekologii i neurochirurgii, a także konsultacje specjalistyczne. Działają tutaj poradnie: ortopedyczna, preluksacyjna, chirurgii plastycznej, chirurgii ogólnej, naczyniowa, onkologiczna, neurochirurgiczna, endokrynologiczna. Oferowana jest rehabilitacja, także w postaci turnusów rehabilitacyjnych.

Świadczenia oferowane przez Orthos są zarówno komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktów z NFZ. Kontrakt na rok 2017 ma wartość ponad 1,5 mln zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie proktologii, leczenia szpitalnego (ortopedia i traumatologia narządu ruchu, chirurgia onkologiczna) oraz rehabilitacji leczniczej.

Usługi komercyjne oferowane są także w systemie ratalnym.

Placówkę prowadzi Orthos Szpital Wielospecjalistyczny spółka z o.o., działająca od 2009 roku, której prezesem jest Krzysztof Kotela.