Nowoczesne badanie KTG w centrach Medicover

0
668

Nowoczesne KTG płodu wykonywane przy pomocy mobilnego systemu Pregnabit dostępne będzie w centrach medycznych Medicover, dzięki współpracy nawiązanej ze spółką technologiczną Nestmedic.

Umowa pilotażowa została zawarta z Medicover przez Medyczne Centrum Telemonitoringu (MCT) – spółkę zależną od Nestmedic. W rezultacie sześć urządzeń Pregnabit do mobilnego badania KTG wraz z dedykowaną platformą do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG, trafi do skandynawskiej sieci medycznej.

– Finalizacja negocjacji z Medicover Polska to kolejny etap komercjalizacji systemu Pregnabit. Nasz partner to część międzynarodowej firmy, świadomie angażującej rozwiązania z zakresu telemedycyny w system świadczonej opieki zdrowotnej. Razem mamy ambicję wyznaczać nowe standardy w opiece okołoporodowej – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu i współzałożycielka Nestmedic S.A.

Wywodzący się ze Szwecji Medicover należy do liderów rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego przychód w 2017 roku sięgnął 580,2 mln euro, a prawie 45 procent tej kwoty wygenerowały placówki mieszczące się w Polsce. Po ponad 20 latach intensywnego rozwoju, tylko polski Medicover to 31 centrów medycznych, 1800 placówek współpracujących i partnerskich. To też wielospecjalistyczny, prywatny szpital w Warszawie, między innymi z kliniką położnictwa, w której na świat przyszło już około 5 tysięcy dzieci.

– Innowacje telemedyczne, takie jak system Pregnabit, pozwalają na poprawę jakości opieki zdrowotnej. Dlatego Medicover aktywnie sprawdza i wspiera rozwiązania w tym zakresie. Mobilne KTG daje nowe możliwości pacjentkom, jak i lekarzom Medicover Polska, wierzymy, że w niedalekiej przyszłości tego rodzaju rozwiązania telemedyczne będą standardem w medycynie – tłumaczy dr n. med. Piotr Soszyński, dyrektor ds. systemów medycznych w Medicover Polska.

Zawarta umowa jest kolejnym sukcesem Nestmedic w ostatnich miesiącach. Spółka poinformowała niedawno o zawarciu porozumień z dystrybutorami oraz ośrodkami medycznymi na rynku niemieckim, skandynawskim i afrykańskim oraz między innymi o przedłużeniu umowy z centrum medycznym Polmed. Wrocławska spółka zapowiada, że w tym roku Pregnabit trafi szerzej na zagraniczne rynki.

– Doświadczenie zdobyte dzięki współpracy z Medicover ma zaowocować kolejnymi wdrożeniami, także w sieciach prywatnych placówek medycznych w Europie Zachodniej – podkreśla Patrycja Wizińska-Socha.

Medicover Polska jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi opieki zdrowotnej i usługi diagnostyczne działającej od 1995 roku. Do końca 2017 roku Medicover we wszystkich krajach miał pod opieką 1,024,000 pacjentów. Firma obecna jest we wszystkich regionach Polski. Od 2009 roku prowadzi własny, wielospecjalistyczny Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie. Jako firma medyczna, Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię aż po kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.

Nestmedic S.A. powstał w 2014 roku. Zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe stworzył innowacyjny produkt – teleKTG Pregnabit. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie systemów telemedycznych do badania dobrostanu płodu. System Pregnabit umożliwia przeprowadzenie kontrolnych badań KTG w dowolnym miejscu i czasie. Unikalność rozwiązania polega na połączeniu certyfikowanego, profesjonalnego urządzenia teleKTG Pregnabit z całodobowym Medycznym Centrum Telemonitoringu (MCT).