Nowości w Centrum Medycznym Eko-Prof-Med

0
1075


Centrum Medyczne Eko-Prof-Med z Miasteczka Śląskiego rozszerza zakres usług. W placówce działa Akademia Świadomego Macierzyństwa, udział w niej jest bezpłatny. Centrum wprowadziło też rejestrację pacjentów przez Internet.

Centrum Medyczne Eko-Prof-Med Sp. z o.o. założone zostało w 1998 roku przez Hutę Cynku Miasteczko Śląskie S.A. i Fundację na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie. Głównym powodem powstanie jednego z pierwszych niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej na tym terenie było zamknięcie przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarnowskich Górach większości poradni.

Obecnie Centrum Medyczne Eko-Prof.-Med jest spółką z udziałem pracowników (w większości pracujących na terenie Miasteczka Śląskiego ponad 20 lat) oraz Fundacji Na Rzecz Dzieci Miasteczko Śląskie.

Centrum obejmuje opieką w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej większość mieszkańców Miasteczka Śląskiego. Leczy także mieszkańców Tarnowskich Gór i pobliskich gmin. Jest jedyną placówką w gminie Miasteczko Śląskie działającą w zakresie specjalistycznej opieki zdrowotnej, higieny szkolnej, stomatologii, promocji zdrowia, medycyny pracy oraz medycyny sportowej. Placówka posiada własną pracownię RTG, aparaty USG,  autoklaw, audiometr, autorefraktometr, typhanometr, laser oraz inny specjalistyczny sprzęt.

Placówka posiada Centralne Laboratorium Toksykologii Metali Ciężkich, które wykonuje badania poziomu metali ciężkich u pracowników z obszaru całego Śląska. Jest to jedno z trzech największych w Polsce laboratoriów toksykologii metali ciężkich. Jednostka ta uczestniczy w krajowych i międzynarodowych kontrolach jakości (CDC Atlanta).

Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt z NFZ na usługi na rok 2012 ma wartość 1 292 741,64 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie kilkunastu specjalności, na co jest przeznaczone 986 877,64 zł, rehabilitacji leczniczej (136 850 zł), leczenia stomatologicznego (109 140 zł) oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (59 874 zł).

Centrum Medyczne Eko-Prof-Med Sp. z o.o. od lipca 2010 roku jest  właścicielem budynku przychodni o powierzchni użytkowej ponad 1500 mkw i stara się stale poszerzać zakres oferowanych usług.