Nowy blok operacyjny w Nowym Szpitalu w Kostrzynie

0
71

W Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą został oddany do użytku nowoczesny blok operacyjny. Koszt inwestycji łącznie z modernizacją infrastruktury elektroenergetycznej to ponad 5,8 mln zł. Dzięki inwestycji możliwy będzie dalszy rozwój chirurgii, wykonywanie większej liczby zabiegów i wprowadzenie nowych zakresów leczenia.

– To jest dobra wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego. Szpital w Kostrzynie pełni ważną rolę w tym rejonie i dobrze się spisał w czasie epidemii Covid-19 – powiedział w czasie uroczystego otwarcia nowego bloku operacyjnego Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski. Wicewojewoda stwierdził również, że na uznanie zasługuje fakt, iż inwestycja została sfinansowana ze środków własnych szpitala.

Prezes Grupy Nowy Szpital Holding Marcin Szulwiński przypomniał, że kiedy GNS i Powiat Gorzowski rozpoczynali współpracę i brali wspólną odpowiedzialność za ochronę zdrowia w regionie, sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. – Realizacja tej i innych inwestycji, które służą pacjentom, pokazuje, że idziemy dobrą drogą. Nasi pracownicy i pacjenci zasługują na takie zmiany – powiedział prezes Szulwiński.

Czytaj także: Grupa Lux Med inwestorem strategicznym Swissmed Centrum Zdrowia S.A.>>>

Nowy blok operacyjny w kostrzyńskim szpitalu powstał prawie od podstaw. Pomieszczenia zostały nie tylko wyremontowane, powstały również nowe sale i zaplecze socjalne.

Dwie nowe sale operacyjne są zlokalizowane na I piętrze. Jedna została wyposażona z myślą o operacjach okulistycznych. W drugiej odbywać się będą operacje z zakresu chirurgii ogólnej. Blok został powiększony również o salę wybudzeń, zaplecze socjalne, sanitarno-higieniczne i  magazyn.

Wszystkie pomieszczenia spełniają normy i są zgodne obowiązującymi przepisami. Na bloku wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, sieć elektryczną i teleinformatyczną. Sale operacyjne zostały wyposażone w klimatyzację oraz nowoczesny system wentylacji, który doprowadza do nich ultra czyste powietrze. W ramach modernizacji blok został wyposażony w nowe meble medyczne, które są odporne na stosowanie środków antyseptycznych.

Dopełnieniem remontu bloku była kompleksowa modernizacja infrastruktury elektroenergetycznej szpitala, łącznie z wymianą agregatu prądotwórczego i remontem stacji transformatorowej.

Po modernizacji oddziału intensywnej opieki medycznej, remont bloku operacyjnego to największa inwestycja, jaką zrealizowano w ostatnim czasie w Nowym Szpitalu w Kostrzynie nad Odrą.