Nowy partner Kliniki Rehasport

0
303

Rehasport Clinik, podpisała umowę partnerską z Polskim Związkiem Golfa, w ramach której kadra narodowa oraz reprezentacja olimpijska tej dziedziny sportu będą objęte opieką medyczną placówki.

To już szósty związek sportowy, którego oficjalnym partnerem medycznym jest Rehasport. W tym gronie są także: Polski Związek Żeglarski, Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Triathlonu oraz Polski Związek Hokeja na Trawie. Poza tym klinika sprawuje opiekę nad reprezentacją Polski w AMP Futbolu.

W ramach współpracy Rehasport oferuje Polskiemu Związkowi Golfa świadczenia medyczne w zakresie związanym z funkcjonalną oceną biomechaniczną zawodniczek i zawodników, analizą strukturalną składu ciała, a także instruktażem ćwiczeń wykonywanych podczas oceny biomechanicznej. Na taką pomoc mogą liczyć członkowie kadry narodowej oraz olimpijskiej Polskiego Związku Golfa.

PZGolf jest od dziewięciu lat członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a sama dyscyplina po ponad 100-letniej przerwie w 2016 roku w Rio de Janeiro znów znalazła się w programie igrzysk olimpijskich.

– To sport już nie tylko dla elit i biznesmenów, jak go kiedyś postrzegano, ale coraz częściej dla pasjonatów oraz tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu. W golfa można z powodzeniem grać w każdym wieku i to na najwyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej współpracy i przekazanemu przez nas wsparciu medycznemu, reprezentanci Polski zrobią następny ważny krok w kierunku europejskiej i światowej elity – przyznaje menedżer sportu w Rehasport Jakub Puchalski.

Czytaj także: Podziękowanie dla Grupy Lux Med za wspieranie sportu olimpijskiego>>>

Rehasport opiekuje się reprezentantami Polski z wielu dyscyplin, między innymi lekkoatletyki, żużla, piłki nożnej, piłki ręcznej, kajakarstwa, tenisa, żeglarstwa czy saneczkarstwa.

Rehasport Clinic prowadzi sieć placówek zlokalizowanych w Poznaniu – w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej oraz przy ulicy Jasielskiej 14, gdzie działa szpital, w Koninie oraz w Trójmieście (na terenie Ergo Areny). W 2016 roku Rehasport  otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.

Placówka jako pierwsza w kraju uzyskała najważniejszy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence.