Nowy punkt pobrań sieci Vitalabo

0
842

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły nowy punkt pobrań w Koszalinie. Placówka działa przy ulicy Lelewela 7. We wrześniu 2016 rozpoczął także działalność nowy punkt pobrań Vitalabo w Czarnkowie, w Wielkopolsce.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i 70 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Centralne laboratorium Vitalabo mieści się w Bydgoszczy, pozostałe zlokalizowane są w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu,  w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w 35 miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Placówki Vitalabo oferują wszystkie badania podstawowe oraz szeroki panel badań specjalistycznych, zarówno na podstawie skierowań z NFZ, jak i komercyjnie.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria: Vita oraz Amimed.