Nowy serwis internetowy Medicover

0
828

Medicover uruchomił nową stronę internetową. Jest to nowoczesny serwis, na którym jego użytkownicy znajdą rzetelne i wyczerpujące materiały o tematyce zdrowotnej oraz interaktywne narzędzia – takie jak wywiad medyczny online i kalkulator BMI.

Medicover zdecydował się również na wdrożenie systemu opinii o lekarzach, który ułatwi pacjentom wybór właściwego specjalisty.

Nowy serwis medicover.pl to jedna z usług z obszaru e-zdrowia, które firma tworzy i rozwija od ponad dziesięciu lat. Strona powstała w odpowiedzi na potrzeby pacjentów, którzy coraz częściej i chętniej poszukują informacji na temat zdrowia w internecie. Według badania Gemius/PBI „Internetowe serwisy o zdrowiu”– internauci generują miesięcznie niemal 130 mln odsłon na stronach związanych ze zdrowiem.

– Informacje na temat zdrowia, które możemy znaleźć w sieci, nie zawsze są godne zaufania, często są niekompletne, mylące dla pacjenta, a przede wszystkim nie podlegają weryfikacji ekspertów. W naszym portalu pacjenci mogą znaleźć wiarygodne artykuły na temat zdrowia oraz odpowiedzi  na nurtujące pytania. Bazę wiedzy na bieżąco tworzą eksperci z zakresu medycyny, a każdy artykuł jest weryfikowany pod względem zgodności z aktualną wiedzą – mówi dr n. med. Piotr Soszyński, Dyrektor ds. Systemów Medycznych Medicover Polska.

W nowym serwisie czytelnicy mają dostęp do ponad 600 publikacji, podzielonych na dwa moduły – encyklopedię zdrowia i leksykon leków. W encyklopedii znalazły się szczegółowe, fachowe opisy najczęstszych chorób i dolegliwości, zawierające przyczyny, diagnostykę, objawy, leczenie, rokowania, możliwie powikłania i zalecane postępowanie. Wszystko to w przystępnej formie z wykorzystaniem materiałów wideo i infografik. W leksykonie pacjenci znajdą opisy leków dostępnych na polskim rynku, wraz z ich dawkowaniem i zastosowaniem.

– Na stronie udostępniamy użytkownikom również narzędzia interaktywne – wywiad medyczny online, kalkulator BMI, kalkulator dni płodnych, kalendarz ciążowy i kalkulator grupy krwi dziecka.  To rozwiązania, które często pozwalają na wstępną ocenę problemu zdrowotnego i pomagają  w uzyskaniu skutecznej pomocy, na przykład kierując pacjenta do właściwego specjalisty – wyjaśnia Soszyński. – Ciekawą funkcjonalnością są dzienniczki pomiaru glukozy i pomiaru ciśnienia krwi, zapamiętujące kolejne zapisy, które można wydrukować i zabrać na wizytę do lekarza – dodaje.

Na stronie znalazła się także nowoczesna wyszukiwarka lekarzy, która w szybki i intuicyjny sposób pozwoli pacjentom na znalezienie lekarzy Medicover na terenie całej Polski oraz ułatwi umówienie się na wizytę. Obok podstawowych informacji o lekarzu (imię i nazwisko, zdjęcie, miejsce pracy, specjalizacja, doświadczenie, języki, wykształcenie, certyfikaty, publikacje) wprowadzone zostało oznakowanie poprzez gwiazdki.

– Gwiazdki stanowią system opinii, publikowanych na podstawie ankiet dostarczonych przez pacjentów. To ogólnoświatowy trend, a tego typu rozwiązania widoczne są na stronach największych i najbardziej prestiżowych firm oferujących prywatną opiekę medyczną. Aby zapewnić wiarygodność, pod uwagę bierzemy oceny z ostatnich 12 miesięcy i wyłącznie od pacjentów, którzy rzeczywiście odbyli wizytę u danego specjalisty – mówi Rafał Janas, Senior Project Manager w Medicover Polska, odpowiedzialny za projekt wdrożenia strony.

Strona jest w pełni responsywna. Zadbano o nowoczesną grafikę i przejrzysty układ treści. Serwis dostępny jest pod adresem www.medicover.pl.