Nowy termin konferencji: blok operacyjny – inwestycje w sprzęt i technologie

0
888


I edycja konferencji poświęconej nowoczesnemu wyposażeniu sali operacyjnej odbędzie się nie 2 października, jak zapowiadaliśmy, ale 29 października 2012 roku. Spotkanie jest przeznaczone szczególne dla dyrektorów administracyjnych placówek, dyrektorów działów zamówień, a także kierowników bloków operacyjnych.

Podczas konferencji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące systemów sterowania oraz nowoczesnemu wyposażeniu i sprzętowi. Jednym z tematów będą hybrydowe sale operacyjne i zastosowanie robotów podczas operacji. Uczestnicy będą także dyskutować na temat źródeł finansowania rozbudowy i zakupu nowoczesnego wyposażenia i sprzętu, aplikacji nadzorujących aparaturę medyczną czy na temat utrzymania higieny bloku operacyjnego.

Wystąpienia przedstawią między innymi: dr inż. Anna Charkowska, której tematem prezentacji będą wymagania prawne dotyczące projektowania klimatyzacji bloków operacyjnych oraz dr Andrzej Byszewski z Instytutu Pomnika- Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, który poruszy zagadnienia związane z salą hybrydową. Podczas konferencji swoje rozwiązania zaprezentują m.in. firmy:  Kriomedpol Spółka z o. o. i Medicom Spółka z o. o.

Konferencja odbędzie się w Centrum Bankowo-Finansowym „Nowy Świat” w Warszawie. Udział przedstawicieli placówek medycznych jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące tego przedsięwzięcia znajdują się na stronie organizatora firmy MultiTrain:
http://www.multitrain.pl/home/kalendarium/blok-operacyjny.htm