NZOZ Credomed: dofinansowanie unijne na sprzęt

0
1000


NZOZ Credomed, działający w Błoniu pod Warszawą, otrzymał dofinansowanie unijne na zakup sprzętu medycznego. Placówka planuje zainwestować w wyposażenie gabinetów około 1,5 mln zł. Dofinansowanie wyniesie około 700 tys. zł.

Zakupy powinny być zrealizowane do czerwca 2013 roku. Zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie do specjalistycznych gabinetów, w tym między innymi nowy aparat USG czy sprzęt przeznaczony do wykonywania zabiegów, takich jak artroskopia. Dotychczas placówka nie oferowała tego typu usług.

Credomed działa przy ulicy Traugutta 14, w budynku, w którym mieści się MarcPol, w pomieszczeniach wynajmowanych od tej firmy. Zajmuje około 300  mkw powierzchni, na której znajduje się 5 specjalistycznych gabinetów.

Credomed oferuje usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W roku 2012 posiadał niewielki kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego wartość wynosiła 175 999,60 zł. Kontrakt finansował zabiegi w zakresie rehabilitacji leczniczej. Poza tym przychodnia oferuje komercyjne usługi w zakresie konsultacji specjalistycznych. Przyjmują tutaj lekarze: internista, pediatra, laryngolog, ortopeda, endokrynolog, neurochirurg, neurolog, kardiolog, chirurg, immunolog, alergolog, dietetyk, psycholog, psychiatra, ginekolog. Działa poradnia medycyny pracy, poradnia medycyny estetycznej i kosmetyki. Można tutaj wykonać badania diagnostyczne – laboratoryjne, USG, EKG, spirometrię.

NZOZ jest prowadzony przez Credomed sp. z o.o. Działa od 2010 roku. Właściciele spółki od kilku miesięcy poszukują inwestora, zainteresowanego sprzedażą części lub całości udziałów w placówce. Cena sprzedaży całości jest szacowana na 1,5 mln zł.