NZOZ Epione prowadzi żłobek i przedszkole

0
1121


NZOZ Epione z Katowic, prowadzący sieć specjalistycznych przychodni, otworzył prywatny żłobek i przedszkole. Placówki powstały w budynku, w którym działa jedna z przychodni, zlokalizowana przy ulicy Zawiszy Czarnego 7a (Osiedle Tysiąclecia).

Dzieciom uczęszczającym do żłobka i przedszkola właściciele zapewniają wsparcie psychologa, logopedy, fizjoterapeuty, lekarza pediatry, stomatologa, ortopedy oraz lekarzy innych specjalności pracujących w placówkach NZOZ-u Epione. Opłaty za pobyt dziecka w żłobku wynoszą od 500 do 700 zł, za pobyt w przedszkolu – od około 550 do około 600 zł (w zależności od ilości dni w miesiącu).

Epione działa na rynku usług medycznych od 1997 roku. Oferuje kompleksowe świadczenia medyczne, począwszy od podstawowej opieki zdrowotnej i konsultacji specjalistycznych, poprzez diagnostykę obrazową, stacjonarne usługi pielęgniarsko-opiekuńcze oraz opiekuńczo-lecznicze, po zabiegi z zakresu chirurgii krótkoterminowej, transport sanitarny oraz medycynę estetyczną.

W ofercie Epione znajdują się również świadczenia medyczne skierowane dla firm i zakładów pracy (badania profilaktyczne, badania psychologiczne, wizytacja stanowisk pracy, udział lekarza w posiedzeniach komisji BHP), szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, programy prywatnej abonamentowej opieki medycznej, szczepienia profilaktyczne i inne).

Epione prowadzi 4 wielospecjalistyczne przychodnie (w dzielnicach Katowic: Ligota, Panewniki, Osiedle Tysiąclecia oraz Janów), Zakład Opieki Długoterminowej, Centrum Chirurgii Krótkoterminowej, Centrum Diagnostyki Obrazowej oraz Gabinety Dermatologii Estetycznej i Kosmetologii DermaVIP. ZOZ zapewnia też nocną oraz świąteczną opieką lekarską i pielęgniarską

Usługi placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt Epione na rok 2013 ma wartość 11 808 290,16 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, ortopedii i urologii (świadczenia chirurgii jednego dnia), a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, leczenia stomatologicznego, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

NZOZ Epione prowadzi Katarzyna Wrześniewska, Narcyz Wrześniewski Spółka Jawna. Żłobek i Przedszkole Epionkowo prowadzi współwłaścicielka NZOZ-u Epione – Katarzyna Wrześniewska.