NZOZ Novia Med: nowa poradnia specjalistyczna

0
860


NZOZ Novia Med z Chorzowa rozszerzył zakres oferowanych usług o poradnię gastroenterologiczną. Poradnia oferuje diagnostykę i leczenie chorób układu pokarmowego. Usługi poradni są wyłącznie komercyjne.

Koszt wizyty u specjalisty gastroenterologa wynosi 100 zł, koszt wizyty razem z badaniem USG to 160 zł. Poradnia gastroenterologiczna zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przełyku, żołądka i dwunastnicy, chorób jelit i wątroby. Oferuje też pełen zakres badania laboratoryjnych oraz badań USG.

NZOZ Novia Med działa od 1993 roku (do jesieni 2011 roku jako NZOZ Era Med). Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, leczenia stomatologiczne, rehabilitację, diagnostykę oraz medycyny pracy.

Większość usług placówki jest finansowana przez NFZ, część jest komercyjna. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2013 wynosi 1 405 936,30 zł i dotyczy rehabilitacji, stomatologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Oprócz placówki w Chorzowie przy ulicy Paderewskiego Novia Med prowadzi też gabinet dentystyczny w Katowicach przy ulicy Brzozowej.

Placówka współpracuje z kilkunastoma firmami w zakresie obsługi medycznej pracowników, a także z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Novia sp. z o.o., właściciel NZOZ-u należy do grupy kapitałowej Era sp. z o.o. , jednej z największych na Śląsku firm oferujących usługi utrzymania czystości i ochrony.