NZOZ Nowe Życie: rozbudowa placówki

0
1005

NZOZ Nowe Życie z Włoszczowej (w woj. świętokrzyskim) prowadzi rozbudowę placówki. W jej wyniku powierzchnia placówki zwiększy się prawie czterokrotnie. Zakończenie inwestycji planowane jest na styczeń 2012 roku.

Placówka mieści się w budynku przy ulicy Mleczarskiej 11, należącym do NZOZ-u. Obecnie powierzchnia zajmowanych pomieszczeń wynosi około 600 mkw. Docelowo będzie wynosiła 2200 mkw.  W wyniku rozbudowy zostanie także rozszerzony zakres oferowanych usług.
W rozbudowanej placówce będą funkcjonowały poradnie specjalistyczne, między innymi okulistyczna, dermatologiczna, laryngologiczna, endokrynologiczna, alergologiczna, leczenia bólu, pulmunologiczna, kardiologiczna.  Planowane jest także utworzenie działu oferującego usługi rehabilitacyjne. Będzie tutaj można skorzystać między innymi z laseroterapiii czy hydroterapii. Właściciel placówki chce także rozszerzyć zakres usług o zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym.
Placówka będzie się starać o kontrakt na te usługi. Obecnie 90 procent konsultacji świadczonych tutaj stanowią konsultacje finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wartość tegorocznego kontraktu NZOZ-u z NFZ wynosi 2 260 386,34 zł. Kontrakt dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych.
NZOZ Nowe Życie działa od 2002 roku. Rozbudowa finansowana jest częściowo z własnych środków, częściowo z funduszy unijnych. Właścicielem placówki jest Zdzisław Ogonek.