NZOZ OKO-TEST: zabiegi witrektomii w ramach chirurgii jednego dnia

0
954

NZOZ OKO-TEST Diagnostyka i Chirurgia Oka działający przy Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu wdrożył zabiegi witrektomii. Zabiegi są wykonywane w ramach kontraktu z NFZ w trybie chirurgii jednego dnia.

– Nie mamy dodatkowych środków na te zabiegi, wykonujemy je w ramach dotychczasowego kontraktu, ale mamy nadzieję, że dzięki ich wprowadzeniu nasz kontrakt na rok przyszły się zwiększy – mówi Paweł Zieliński, rzecznik prasowy NZOZ-u OKO-TEST.

Obecnie wartość kontraktu NZOZ-u na rok 2011 wynosi 1 786 483,32 zł. Z tego 1 453 050,80 zł jest przeznaczone na leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, a pozostała kwota na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie okulistyki. OKO-TEST to drugi w Małopolsce ośrodek, gdzie pacjenci zagrożeni utratą wzroku mogą poddać się zabiegowi witrektomii (pierwszy działa w Krakowie). Jest to również pierwsze w tym województwie miejsce, gdzie zabieg ten realizowany jest w trybie chirurgii jednego dnia.

OKO-TEST prowadzi placówki w Olkuszu (przychodnia przy ulicy Kazimierza Wielkiego) oraz w Nowym Targu. Oprócz ośrodka prowadzonego w Szpitalu Specjalistycznym jest to także przychodnia przy ulicy Wojska Polskiego. NZOZ prowadzi spółka jawna, której właścicielem jest okulista Wioletta Tomczyk-Dorożyńska.