Od 4 maja 2020 – uruchomienie rehabilitacji

0
766

W ramach II etapu odmrażania gospodarki, której działalność została ograniczona z powodu epidemii koronawirusa, od 4 maja 2020 roku przywrócone zostanie udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie rehabilitacji.

W ramach tego etapu otwarte zostaną także hotele i miejsca noclegowe, a Ministerstwo Rozwoju opublikowało wytyczne dla funkcjonowaniu tych obiektów w trakcie epidemii COVID-19.

4 maja 2020 otwarte zostaną także sklepy w galeriach handlowych (z ograniczeniem – jeden klient na 15 metrów kwadratowych), a także  instytucje kultury takie jak muzea, galerie sztuki i biblioteki.

Od 6 maja 2020 wznowiona zostanie działalność żłobków i przedszkoli, jednak w tej kwestii decyzje będą należały do samorządów prowadzących te obiekty.

Czytaj także: Fizjoterapia w prywatnych placówkach szansą dla pacjentów>>>

Szczegóły drugiego etapu procesu luzowana obostrzeń przedstawił na konferencji prasowej w środę 29 kwietnia 2020 premier Mateusz Morawiecki.

W III etapie odmrażania gospodarki umożliwiona zostanie stacjonarna działalność kawiarni i restauracji, otwarte zostaną zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz zorganizowana zostanie w klasach szkolnych opieka dla dzieci z klas od I do III.

Etap IV przewiduje otwarcie salonów masażu i solariów, siłowni i klubów fitness, a także teatrów i kin (w nowym reżimie sanitarnym) oraz organizację zgromadzeń do 50 osób.

Kolejne etapy mają być wprowadzane co dwa tygodnie, ale ich dokładne daty będą zależały od sytuacji epidemicznej.