Oddział urologii Szpitala Medicover w nowej odsłonie

0
263

Szpital Medicover w Warszawie oddał do użytku całkiem nowe wnętrza oddziału urologii. Pacjenci mają tam do dyspozycji komfortowe pokoje pobytowe, nowoczesne gabinety zabiegowe i lekarskie, zaawansowaną technologię oraz przede wszystkim – opiekę doświadczonego personelu medycznego.

Na oddziale realizowane są zaawansowane badania diagnostyczne oraz leczenie w zakresie raka prostaty, nowotworów pęcherza moczowego, chorób nowotworowych i łagodnych nerek, a także problemów z zewnętrznymi narządami płciowymi.

Szpital Medicover jest największym w Polsce ośrodkiem wykonującym operacje urologiczne z wykorzystaniem robota da Vinci. Kierownikiem oddziału urologii jest Paweł Salwa – urolog, najbardziej doświadczony ekspert, operujący w asyście robota da Vinci w Polsce.

Pod jego kierunkiem zespół lekarzy warszawskiego szpitala wykonał już ponad 700 operacji, a on sam w swoim dorobku ma ich już ponad 1200.

– Operacje urologiczne w asyście robota da Vinci wykonywane są z wysoką precyzją. Metoda ta skraca okres rekonwalescencji pacjenta i minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że sukces tego typu operacji jest uzależniony od doświadczenia operatora i zespołu asystującego. Dlatego jako Szpital Medicover od ponad dwóch lat współpracujemy z doktorem Pawłem Salwą. Liczymy, że zarówno doświadczenie naszych ekspertów, jak i inwestycje w rozwój urologii robotycznej oraz zaawansowane technologie będą wspierać nas w budowaniu jednego z najbardziej nowoczesnych ośrodków medycznych w Polsce – mówi Anna Nipanicz-Szałkowska, dyrektor Szpitala Medicover.

Czytaj także: Utrzymaliśmy ciągłość opieki>>>

– Nowoczesne operacje w asyście robota da Vinci wykonywane są w oddziale urologii Szpitala Medicover od 2018 roku. W tym czasie wykonaliśmy najwięcej tego typu operacji w kraju. W odnowionej przestrzeni oddziału, obok wysokiego standardu pobytu, gwarantujemy pacjentom leczenie z wykorzystaniem najnowszego sprzętu do diagnostyki raka prostaty. Jest to system Biopsee do fuzyjnej, przezkroczowej biopsji prostaty, w leczeniu raka prostaty stosujemy najnowocześniejszy robot da Vinci oraz zaawansowane stanowisko anestezjologiczne – mówi doktor Paweł Salwa, kierownik oddziału urologii Szpitala Medicover

Najważniejszym elementem dobrze funkcjonującego oddziału jest zawsze kompetentny i przyjazny personel.
– Jako kierownik oddziału osobiście rekrutowałem każdego pracownika, od pań pielęgniarek po lekarzy, aby zapewnić bardzo przyjazny a zarazem fachowy standard opieki medycznej. Rozbudowa przestrzeni i składu personalnego wynika ze stale rosnącej liczby pacjentów, którzy obdarzyli nas zaufaniem i postanowili oddać swoje zdrowie w nasze ręce – dodaje Paweł Salwa.