Okulistyka Miedziowego Centrum Zdrowia z najwyższą oceną

0
195

Oddział okulistyczny szpitala Miedziowego Centrum Zdrowia jako jeden z czterech w Polsce otrzymał najwyższa ocenę (klasę A) w wyniku audytu, jakiemu poddano wszystkie ośrodki okulistyczne w Polsce, w zakresie realizacji programu lekowego: „Leczenie wysiękowej postaci AMD”.

W grupie tej znalazły się jeszcze ośrodki kliniczne z Warszawy, Łodzi i Bydgoszczy. Oddział Miedziowego Centrum Zdrowia został najwyżej ocenianym ośrodkiem na Dolnym Śląsku.

Oddział ten specjalizuje się zwłaszcza w leczeniu zaćmy, jaskry, zeza, starczego zwyrodnienia plamki żółtej oraz wykonuje zabiegi laserowe.

Oprócz oddziału okulistyki szpital prowadzi także oddziały: chorób wewnętrznych, onkologiczny, diabetologiczny, gastroenterologiczny, otolaryngologiczny, rehabilitacji kardiologicznej oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

W Lubinie działa także przychodnia ogólna, przychodnia specjalistyczna oraz zakład rehabilitacji leczniczej.

Czytaj także: Miedziowe Centrum Zdrowia: nowa pracownia rezonansu>>>

Miedziowe Centrum Zdrowia prowadzi także placówki w Legnicy, Głogowie, Rudnej i Chobieni.

W strukturach MCZ znajduje się też Miedziowe Centrum Medycyny Pracy oraz Miedziowe Centrum Badań Psychologicznych, które obsługują firmy na terenie Zagłębia Miedziowego. Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Miedziowe Centrum Zdrowia  jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.