Okulus: operacja zaćmy u 104-letniej pacjentki

0
987

W Klinice Okulus w Bielsku-Białej wykonano operację usunięcia zaćmy u 104-letniej pacjentki. Operacja przebiegła bez powikłań. Kilka lat wcześniej taki sam zabieg przeszła siostra pacjentki, która wówczas miała 100 lat.

Klinka Okulus działa od 2002 roku. Oferuje pełną diagnostykę oraz leczenie laserowe i chirurgiczne chorób oczu. Leczy około 17 tysięcy chorych rocznie, którzy mogą zasięgnąć konsultacji w ramach poradni okulistycznej, poddać się diagnostyce w poradni angiografii fluoresceinowej, pracowni laseroterapii i tomografii ocznej oraz zabiegowi na oddziale okulistycznym.

Okulus oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt na rok 2014 ma wartość ponad 1,7 mln zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, leczenie szpitalne a także świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze.

Na początku lipca 2014 Klinika poinformowała o podpisaniu porozumienia o współprac z Uniwersytetem Śląskim. Współpraca będzie dotyczyła realizacji wspólnych projektów badawczych i wdrożeniowych, a także dydaktycznych w zakresie okulistyki.

Klinika Okulus poinformowała także o inwestycji  w nowy sprzęt medyczny, zakupiony został najnowocześniejszy binoptometr 4P, przeznaczony do wykonywania badań, takich jak między innymi badanie ostrości wzroku, poczucia widzenia barw, szerokości akomodacji, kontrastu oraz wielu innych.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystany do bezpłatnych badań w kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Nie trać wzroku,” realizowanej w ramach projektu „Widzę na 100 procent, żyję na 100 procent. Bezpłatne badania profilaktyczne wzroku”, współfinansowanego przez Szwajcarsko–Polski Program Współpracy.