Olecko: szpitalna spółka inwestuje w informatyzację

0
728


Szpital w Olecku, prowadzony przez spółkę z udziałem samorządu powiatowego, inwestuje w informatyzację. Całkowita wartość projektu to 2 074 717,51zł. Wielkość dofinansowania wyniesie  1 763 509,87 zł.  Środki będą pochodzić z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury.

Projekt będzie dotyczył kompleksowej informatyzacji pozwalającej na przejście w szpitalu i przychodniach z dokumentacji papierowej na dokumentację elektroniczną. Zgodnie z ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 roku szpitale muszą zrobić to do 31 kwietnia 2014 roku.

W ramach projektu nastąpi uruchomienie dostępu do internetu dla pacjentów szpitala jak również umożliwienie rejestracji elektronicznej pacjentom przychodni. Sieć bezprzewodowa na oddziałach pozwoli na wykorzystywanie tabletów komputerowych podczas obchodów szpitalnych (lekarz będąc przy łóżku pacjenta będzie mógł w każdym momencie sięgnąć do danych z historii choroby o podanych lekach, wykonanych badaniach itp.)

Uruchomiony zostanie również system kodowanej identyfikacji pacjenta na opaskach zakładanych osobom hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych. Personel będzie dokonywał odczytu danych pacjenta za pomocą skanerów.

Olmedica sp. z o.o. utworzona została w roku 2003 i od tego roku prowadzi Centrum Medyczne Zakład Opieki Zdrowotnej Olecku. Placówka prowadzi pięć oddziałów szpitalnych (chirurgiczny, pediatryczny, ginekologiczny, położniczy i wewnętrzny), a także poradnie specjalistyczne, dział rehabilitacji, ratownictwo medyczne i pracownie diagnostyczne. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość 16 776 792,92 zł.