Olsztyn: Szpital Malarkiewicz otworzy chirurgię jednego dnia

0
1688


Szpital Ginekologiczno-Położniczy Malarkiewicz z Olsztyna planuje rozszerzenie oferty usług o zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia. Zabiegi będą wykonywane w nowym budynku, który został oddany do użytku w 2012 roku.

Nowe zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia będą dotyczyły laryngologii. Szpital stara się o kontrakt z NFZ na ich finansowanie.

Placówka działa przy ulicy Jagiellońskiej 78, niedaleko Szpitala Pulmunologicznego. Powstała na terenie zakupionym przez spółkę prowadzącą placówkę. Budynek jest nowocześnie wyposażony, posiada klimatyzację, jest ogrzewany za pomocą pomp cieplnych. Liczy 2400 mkw powierzchni. Mieszczą się w nim oddziały – ginekologiczny i położniczy, w sumie liczące 32 łóżka. Placówka jest wyposażona w dwie sale operacyjne.

Szpital przyjmuje także pacjentki z zagranicy. Współpracuje z klinikami ze wschodu, między innymi z kliniką w Kaliningradzie. Organizuje także szkolenia lekarzy zagranicznych. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt na rok 2013 na usługi szpitalne w zakresie położnictwa i ginekologii oraz neonatologii ma wartość 5 224 927,00 zł. Natomiast 244 184 zł jest przeznaczona na finansowanie usług w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie położnictwa i ginekologii, które oferowane są w przychodni przy ulicy Sybiraków w Olsztynie.

Szpital prowadzi NZOZ Malarkiewicz i spółka, spółka cywilna, poradnie –Jamal sp. z o.o.. Właścicielem obu spółek jest lekarz Jan Malarkiewicz, który prowadzi działalność na rynku medycznym od 1999 roku.