Orpea buduje dom opieki w Piasecznie

0
1330

W Piasecznie powstaje kolejny dom opieki w sieci Orpea. Będzie to Willa Gerbera – placówka działająca pod szyldem Orpea Rezydencje. 30 października 2019 roku zrealizowano stan surowy budynku, co zostało zwieńczone zawieszeniem wiechy na powstającej inwestycji.

To kolejny etap realizacji przez Orpea Polska strategii rozwoju usług dla seniorów w centrum lub w pobliżu największych polskich miast.

Obiekt zlokalizowany jest na rogu ulic Gerbera i Czajewicza, jego powierzchnia wyniesie 5600 mkw. Będą tutaj mogły zamieszkać 144 osoby w pokojach jedno- i dwuosobowych. Opieka całodobowa będzie dostępna zarówno w ramach NFZ, jak również na zasadach komercyjnych.

Pierwsi seniorzy będą mogli zamieszkać w placówce w II połowie 2020 roku.

– Willa Gerbera będzie obiektem bez barier architektonicznych, z nowoczesnymi rozwiązaniami zapewniającymi komfort życia i bezpieczeństwo seniorów. Ponieważ wiemy, jak ważny dla naszych podopiecznych jest kontakt z rodziną, zaplanowaliśmy duży podziemny parking, ogród rekreacyjny oraz przestrzenie wspólne, takie jak między innymi salon pobytu dziennego, biblioteka, pokój wspomnień, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać czas z najbliższymi – powiedziała Beata Leszczyńska, prezes Orpea Polska.

Czytaj także: Opieka paliatywna i hospicyjna wymaga kompleksowego podejścia i strategii>>>

W Willi Gerbera znajdą się między innymi: Centrum Alzheimera, miejsca dla pacjentów w stanie apalicznym, salony pobytu dziennego na każdym piętrze, sala rehabilitacyjna, sala terapii zajęciowej, biblioteka, salon spotkań z rodziną, salon piękności oraz kaplica.

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje prawie 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz Orpea Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz Clinea Kliniki). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

W październiku 2019 Orepea Polska rozpoczęła budowę największego w Polsce centrum senioralnego, które zlokalizowane będzie w Poznaniu.