Orpea: nowe usługi w ramach NFZ

0
545
Foto: www.orpea.pl

Klinika rehabilitacyjna Marianna z Wiązownej (gmina Majdan) realizuje program rehabilitacji dla kobiet po mastektomii. To nowa usługa Grupy Orpea Polska w ramach kontraktu z NFZ

Rehabilitacja oferowana jest w ramach pobytu na oddziale. Program obejmuje badanie lekarza specjalisty, rehabilitację medyczną, indywidualny plan rehabilitacji obejmujący kinezyterpię, masaż pneumatyczny, hydroterapię oraz manualny drenaż limfatyczny, a także sesje i zajęcia z psychologiem i program edukacyjny.

Klinika Marianna zlokalizowana jest około 20 kilometrów od centrum Warszawy. Oferuje różne rodzaje rehabilitacji – dla pacjentów po udarze, po wypadku, po operacji, ale również po zawale i innych incydentach wieńcowych. Pacjenci przebywają w pokojach jedno- lub dwuosobowych, wyposażonych w system instalacji przyzywowej.

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje prawie 1000 miejsc w domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz Orpea Rezydencje)  i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz Clinea Kliniki).

Czytaj także: Fizjoterapia w prywatnych placówkach szansą dla pacjentów>>>

Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

Orpea Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 94 000 miejsc (ponad 930 placówek) w 12 krajach europejskich, a także  w Brazylii, Chinach, Chile i Urugwaju.