Orpea otworzy drugi dom opieki we Wrocławiu

0
618

Orpea Polska podpisała umowę z firmą Hochtief Polska S.A. na realizację inwestycji Dom Opieki Święta Jadwiga we Wrocławiu. Będzie to druga rezydencja Orpea zlokalizowana w stolicy Dolnego Śląska.

Placówka będzie oferowała 135 miejsc w pokojach 1- i 2-osobowych. Znajdą się tu również między innymi salon pobytu dziennego i spotkań z rodziną (na każdym piętrze), sale: rehabilitacyjna i do terapii zajęciowej, kuchnia z restauracją, biblioteka oraz gabinet kosmetyczny.

Otwarcie rezydencji planowane jest na wiosnę 2022 roku.

Od 10 sierpnia 2020 mieszkańców przyjmuje Rezydencja Antonina, którą Orpea otworzyła w podwarszawskim Piasecznie. Będzie tutaj działać pierwsze na Mazowszu Centrum Alzheimera Grupy Orpea.

Czytaj także: Orpea otworzyła nowy dom opieki>>>

Orpea Polska działa od 2001 roku. Oferuje blisko 1000 miejsc w domach opieki dla seniorów (pod marka Orpea Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką Clinea). Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera.

W warszawskim Międzylesiu Orpea Polska realizuje także inwestycję związaną z budową kliniki rehabilitacyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 90 000 miejsc (ponad 1000 placówek) w 22 krajach.