Orpea Polska rozpoczęła inwestycję w Międzylesiu

0
1411
Prezes Orpea Polska Beata Leszczyńska i zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wawer - Leszek Baraniewski (z lewej) i Jacek Wiśnicki.

20 listopada 2019 odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod kolejną inwestycję Grupy Orpea Polska, którą będzie Rehabilitacja Międzylesie. Będzie to pierwszy projekt Grupy pod marką Clinea, która jest dedykowana dla obiektów rehabilitacyjnych.

Obiekt powstaje w Warszawie przy ulicy Mrówczej 124, na osiedlu Międzylesie.

Dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 7 tys. m kw. zostaną przeznaczone na usługi rehabilitacyjne i pokoje pacjentów, łącznie znajdzie się tutaj 168 łóżek.

– Rehabilitacja Międzylesie to pierwsza taka inwestycja Grupy Orpea w Polsce. Obiekt będzie posiadał basen terapeutyczny, kriokomorę, sale do kinezyterapii, kuchnię oraz pozostałą pełną infrastrukturę, która zapewni najlepszy proces rekonwalescencji pacjentom, wymagającym profesjonalnej opieki po zawałach, udarach czy urazach komunikacyjnych. Co więcej – będziemy tu świadczyć usługi w ramach NFZ, dzięki przeniesieniu części kontraktów z Funduszem z naszych innych placówek. Jak we wszystkich obiektach, również tutaj zastosujemy rozwiązania o podwyższonym standardzie, wzorując się na wiedzy i doświadczeniu Grupy w tym zakresie – mówi Beata Leszczyńska, prezes zarządu Orpea Polska.

To kolejna – po Domu Opieki Rezydencja Dąbrówka na warszawskiej Białołęce – inwestycja Grupy Orpea Polska w Warszawie. Strategia inwestycyjna firmy zakłada rozwój sieci usług premium w zakresie opieki długoterminowej i rehabilitacji w największych polskich miastach.

Orpea Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje prawie 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod marką MEDI-system oraz Orpea Rezydencje)  i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką MEDI-system oraz Clinea Kliniki).

Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

Czytaj także: Opieka paliatywna i hospicyjna wymaga kompleksowego podejścia i strategii>>>

W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia  i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

O zdrowie  i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy  i administracyjny).

Orpea Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 94 000 miejsc (ponad 930 placówek) w 12 krajach europejskich, a także  w Brazylii, Chinach, Chile i Urugwaju.