Orpea Polska wyróżniona za Festiwal Piosenki Senioralnej

0
898

Projekt Orpea Polska – Festiwal Piosenki Senioralnej zdobył wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Grupy Orpea. Celem corocznego konkursu Excellence Awards jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych rozwiązań w zakresie opieki, etyki i badań, które są inicjowane w domach opieki i klinikach na całym świecie.

Co roku jury przyznaje 3 nagrody główne w trzech kategoriach.

Do tegorocznej edycji Excellence Awards zgłoszono 45 projektów z 9 krajów (16 z Francji, 8 z Niemiec, 7 z Polski, 6 z Hiszpanii, 4 z Austrii i po jednym z Chin, Belgii, Włoch i Szwajcarii).

– Bardzo się cieszymy, że jury doceniło nasz projekt. Festiwal Piosenki Senioralnej pokazał, że taki konkurs jest świetną formą muzykoterapii. Nasi mieszkańcy i podopieczni zachwycili nas poziomem przygotowania i jakością występów. Co więcej, już przygotowują się do kolejnej edycji – powiedziała Beata Leszczyńska, prezes Orpea Polska.

Festiwal odbywał się w domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych Orpea przez trzy dni. Imprezie towarzyszyła profesjonalna oprawa artystyczna i akompaniament muzykoterapeutów. W wydarzeniu brali udział prawie wszyscy mieszkańcy, rodziny i członkowie klubów seniora.

Orpea Polska (wcześniej MEDI-system) działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu ośrodkach – domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych, głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living).

Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi domów opieki są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona.

Usługi Orpea Polska są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie.

O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny).

Orpea Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych (ZOL) w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.

Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych Orpea, obecnej w branży od 1989 roku lat z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 10 krajach europejskich, a także w Brazylii i Chinach.