Osiedle Senior Apartments ma już pierwszych mieszkańców

0
926


Na osiedle apartamentów senioralnych w podwarszawskiej gminie Wiązowna wprowadzili się pierwsi mieszkańcy, niebawem dołączą do nich kolejne osoby. Spółka Senior Apartments podkreśla, że realizacja inwestycji przebiegła zgodnie z planem.

– Do każdego z naszych mieszkańców podchodzimy indywidualnie, starając się sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom – podkreśla Rafał Kunicki, prezes zarządu Senior Apartments.

Wśród osób, które jako pierwsze wybrały Senior Apartments są zarówno osoby potrzebujące w pewnym stopniu wsparcia i opieki, jak i osoby w pełni samodzielne, które nie mogły dotychczas znaleźć odpowiadającej im formy zamieszkania.

– Różnorodność motywacji, która spowodowała wybór apartamentów senioralnych ewidentnie wskazuje na to, że wprowadzając naszą ofertę na rynek spełniliśmy realne potrzeby. Podczas rozmów z naszymi klientami spotykaliśmy się zarówno z rozczarowaniem formami opieki oferowanymi przez placówki typu dom opieki czy ZOL, jak także z całkowitym odrzuceniem tego typu oferty – podsumowuje Rafał Kunicki.

Przeprowadzka do Senior Apartments to idealny wybór dla osób wymagających stałej lub okresowej pomocy osób trzecich, które dalej chcą cieszyć się swobodą i niezależnością.

Apartamenty senioralne to także rozwiązanie dla osób z chorobami przewlekłymi, wymagającymi kontrolowania lub monitorowania stanu zdrowia, u których mogą pojawiać się kłopoty z pamięcią, dla osób, które mają ograniczoną sprawność poruszania się, trudności z zakupami i przygotowywaniem posiłków, ubieraniem, myciem, czy przyjmowaniem leków .

Osiedle wyposażono w szereg nowoczesnych technologii i udogodnień, które pomagają seniorom w codziennym życiu oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucia.

Senior Apartments tworzy pierwsze w Polsce apartamenty senioralne, realizujące ideę assisted living. Łączą zalety samodzielnego mieszkania i niezależności z wygodą i bezpieczeństwem. Apartamenty senioralne to odpowiedź na potrzeby seniorów, chcących zachować swoją autonomię, niezależność i prywatność. Mieszkańcy osiedla będą mieli zapewnione wsparcie w codziennych uciążliwych zajęciach, takich jak sprzątanie czy gotowanie, a profesjonalny personel zapewni dyskretną i stałą opiekę medyczną.

Pierwsze osiedle domów Senior Apartments powstało w podwarszawskiej gminie Wiązownia. Składa się z 18, blisko 70 metrowych, parterowych apartamentów przeznaczonych dla 1 lub maksymalnie 2 osób (małżeństw, przyjaciół) dostępnych wyłącznie w ramach wynajmu.

Inicjatorem projektu Senior Apartments jest dr Marcin Zawadzki, założyciel i wieloletni prezes, twórca sukcesu spółki MEDI-system, lidera opieki długoterminowej w Polsce. MEDI-system kupiona została na przełomie roku przez europejskiego giganta w branży – francuską firmę Orpea. To między innymi środki uzyskane z tej transakcji stanowić będą źródło finansowania projektu, którego wielkość w okresie najbliższych 3-4 lat szacowana jest na ponad 40 milionów zł.