OSSP: prywatne podmioty chcą się zrzeszać

0
930


Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych liczy już 100 członków. W ostatnim czasie do organizacji dołączyło kilka dużych podmiotów, prowadzących w sumie kilkadziesiąt placówek medycznych.

W szeregi OSSP wstąpili między innymi: spółka Allenort, American Heart of Poland oraz Grupa Nowy Szpital. Allenort specjalizuje się w usługach w zakresie kardiologii i prowadzi dziewięć klinik. Również tą specjalnością zajmują się placówki Polsko Amerykańskich Klinik Serca, które prowadzą oddziały w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach,  Chrzanowie i Starachowicach. Grupa Nowy Szpital obejmuje dwanaście placówek, głównie szpitali powiatowych, zlokalizowanych w województwach: lubuskim, kujawsko-pomorskim i małopolskim.

– Zauważamy coraz większe zainteresowanie prywatnych podmiotów medycznych zrzeszaniem się w organizacjach. Wynika to z faktu, że podmioty te dostrzegły potrzebę działania na rzecz obrony swoich praw, szczególnie po negatywnych wypowiedziach przedstawicieli rządu na temat prywatnego sektora rynku usług medycznych – mówi Andrzej Sokołowski, prezes OSSP. – Wspólnie możemy więcej zdziałać, możemy mieć wpływ na tworzenie prawa, poprzez konsultowanie projektów ustaw.