Osteomed: przeniesienie poradni do Synexus

0
890


Centrum Medyczne Osteomed z Warszawy, które połączyło się z firma Synexus, przeniosło poradnie specjalistyczne z placówki funkcjonującej w dzielnicy Okęcie do przychodni Synexus na Woli i na Ochocie.

W efekcie przeniesienia zlikwidowana została przychodnia działająca na Okęciu przy Alei Krakowskiej 110/114. Funkcjonujące tam poradnie – ginekologiczna, reumatologiczna oraz osteoporozy, których działalność była finansowana przez NFZ, zostały przeniesione do placówki Synexus przy ulicy Białobrzeskiej 40a. Natomiast pacjenci biorący udział w badaniach klinicznych, dotychczas będący pod opieką przychodni na Okęciu, korzystają teraz z placówki Synexus przy ulicy Leszno 12 na warszawskiej Woli.

Przeniesienie to wynik połączenia Osteomedu z Synexus, które nastąpiło w maju 2012 roku. Firmy od tego momentu działają pod szyldem Synexus. Prowadzą ośrodki w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Gdyni.

Centrum Medyczne Osteomed działało od 1994 roku. Firma specjalizuje się w prowadzeniu badan klinicznych na etapie potwierdzania skuteczności leków (II i III faza). Prowadzi również specjalistyczną przychodnię leczenia chorób układu kostno-stawowowego.

Synexus, specjalizujący się w badaniach klinicznych, działa od 1992 roku, kiedy to została założona pierwsza przychodnia w Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzi ośrodki badawcze w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Bułgarii, na Węgrzech, Ukrainie, w RPA i w Polsce. Regionalna siedziba Synexus na Europę Środkowo-Wschodnią znajduje się we Wrocławiu.