Otwarto Radomskie Centrum Onkologii

0
870

14 czerwca 2016 roku miała miejsce uroczystość otwarcia Radomskiego Centrum Onkologii, jednej z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce.  Centrum jest obecnie gotowe do prowadzenia kompleksowej diagnostyki onkologicznej i skojarzonego leczenia chorych we wszystkich stadiach choroby nowotworowej.

Szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i zatrudnia kadrę medyczną z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w onkologii. W Centrum mogą być leczone między innymi nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego, prostaty, narządów rodnych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

W wyniku inwestycji chorzy z Radomia i okolic zyskali unikatową w skali kraju, kompleksową i nowoczesną placówkę onkologiczną, w której dostępna jest pełna diagnostyka i leczenie onkologiczne metodą chirurgii onkologicznej, radioterapii, chemioterapii oraz leczenie guzów mózgu i chorób układu nerwowego przy użyciu „Leksell Gamma Knife”(dostępny w warszawskiej placówce spółki).

W trosce o pacjentów Radomskie Centrum Onkologii zainicjowało akcję edukacyjną pod tytułem „Akademia Onkologiczna”, która ma na celu podniesienie wiedzy na temat chorób nowotworowych. W ramach projektu na terenie szpitala, organizowane są cykliczne seminaria i konferencje dedykowane nie tylko pacjentom i ich rodzinom, ale również lekarzom i wszystkim osobom zainteresowanym onkologią.

 

 

 

Od 1 grudnia 2015 roku Radomskie Centrum Onkologii przyjmuje pacjentów w ramach umowy  z mazowieckim oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju „Leczenie szpitalne – Chemioterapia” w zakresie: chemioterapia  w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym”.

Obecnie placówka dysponuje oddziałami: onkologii, radioterapii, chirurgii onkologicznej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz dziennym oddziałem chemioterapii z 15 stanowiskami do podawania systemowego leczenia przeciwnowotworowego.

Radomskie Centrum Onkologii posiada OIOM, dwie sale operacyjne, USG z wszystkimi niezbędnymi głowicami, pracownię endoskopii przewodu pokarmowego. Centrum dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną: PET/CT (CT 64 – rzędowy), tomograf komputerowy (16 – rzędowy), rezonans magnetyczny, mammograf, aparat do biopsji stereotaktycznej piersi.