Otwock: czwarta placówka Euromedic Onkoterapia

0
924


Firma Euromedic Onkoterapia otworzyła czwarte centrum radioterapii w Polsce, które działa w Europejskim Centrum Zdrowia, Szpitalu im. Fryderyka Chopina w Otwocku. Ośrodek wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów.

Ośrodek został wyposażony w dwa megavoltowe aparaty do teleradioterapii, aparat do brachyterapii HDR oraz specjalistyczny tomograf komputerowy. Jest to drugie w Polsce centrum radioterapii posiadające oddział szpitalny wyposażony w 38 łóżek, z którego mogą korzystać pacjenci wymagający leczenia szpitalnego.

Pierwsze w Polsce Międzynarodowe Centrum Onkoterapii firmy Euromedic Onkoterpia powstało w połowie lutego 2012 roku Wałbrzychu. Obecnie oprócz tej w Wałbrzychu, działają także placówki w Koszalinie oraz Poznaniu.

Euromedic Onkoterapia to polski oddział Euromedic International, międzynarodowego koncernu medycznego obecnego na polskim rynku od 13 lat. Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, oferuje usługi w zakresie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej oraz radioterapii onkologicznej.

W skład Europejskiego Centrum Zdrowia Otwock wchodzi specjalistyczny szpital o rozszerzonym profilu onkologiczno-kardiologicznym, Centrum Kształcenia Komplementarnego oraz Centrum Medycyny Doświadczalnej.