Pabianice: Klinika Vitasana rozszerza zakres usług

0
1732

Klinika Chirurgii Laserowej Vitasana, działająca w Pabianicach, planuje rozszerzenie zakresu usług o zabiegi okulistyczne. W tym celu został zakupiony nowoczesny sprzęt. Właściciel placówki będzie się starał o kontrakt z NFZ.

– Będziemy startować w konkursie dotyczącym zabiegów okulistycznych oraz urologicznych – mówi Mariusz Skibiński, właściciel placówki. – Jest większe zapotrzebowanie na zabiegi finansowane przez NFZ  niż komercyjne, ze zrozumiałych względów – na przykład zabieg laserowy dotyczący prostaty kosztuje ponad 9 tysięcy złotych. Tegoroczny kontrakt placówki z NFZ dotyczył wyłącznie urologii i miał wartość 632 772 zł.

Usługi świadczone w placówce obejmują zarówno konsultacje specjalistyczne jak i zabiegi. Działają tutaj poradnie urologiczna, chirurgiczna, ortopedyczna, chirurgii onkologicznej, chirurgii plastycznej oraz ginekologii. Placówka dysponuje dwoma salami operacyjnymi. Przy oferowaniu zabiegów komercyjnych pacjenci mogą skorzystać z kredytowania we współpracy z LUKAS Bankiem S.A. Klinika jest wyposażona między innymi w laser GreenLight., służący do usuwaniu przerostu gruczołu krokowego, laser StonelLight do kruszenia kamieni w drogach moczowych oraz laser OptoLight do usuwania żylaków kończyn dolnych.

Klinika działa od grudnia 2009 roku. Mieści się przy ulicy Jana Pawla II 46, w pomieszczeniach o powierzchni około 300  mkw, wydzierżawionych od parafii św. Maksymiliana Kolbego na 15 lat. Placówkę utworzyła spółka MS Consulting Mariusz Skibiński z Łodzi. Mariusz Skibiński, wcześniej związany był ze spółką Dolmari, oferującą usługi finansowe dla placówek medycznych (www.klinika-vitasana.com).