PAKS bezpłatnie przebadało serca prawie 170 łodzian

0
999


Specjaliści z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) z Bełchatowa przebadali bezpłatnie serca 168 mieszkańcom Łodzi i okolic. To bilans weekendowej działalności specjalnej Mobilnej Kliniki PAKS, która stanęła przy ulicy Piotrowskiej w ramach organizowanej przez lokalny samorząd cyklicznej imprezy – „Urodzin Łodzi”.

25 i 26 lipca 2015 w Mobilnej Klinice Polsko-Amerykańskich Klinik Serca chętni poddani zostali bezpłatnym badaniom profilaktycznym, obejmującym między innymi  pomiar ciśnienia tętniczego krwi (30 osób) oraz pomiar ciśnienia krwi i EKG (138 osoby). Wyniki badań były na miejscu konsultowane przez lekarza kardiologa. Około 5 procent przebadanych łodzian zostało przez specjalistę skierowanych do pilnego leczenia. Były to osoby zupełnie nieświadome swojej choroby. 

Działające od 15 lat Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca nie tylko kompleksowo leczą pacjentów, proponując im pełną opiekę sercowo-naczyniową wraz z rehabilitacją, ale również organizują i włączają się we wszelkie społeczne inicjatywy edukacyjne. Specjaliści z PAKS poprzez bezpłatne badania chcą uczyć ludzi jak istotna jest profilaktyka w przypadku chorób układu krążenia, które nadal są przyczyną największej liczby zgonów w naszym kraju.

W kwietniu 2015 XII Oddział Kardiologiczny PAKS w Bełchatowie czuwał nad zdrowiem 1000 biegaczy, uruchamiając Mobilną Klinikę Serca w trakcie DOZ Maratonu Łódzkiego. We wrześniu 2014 roku natomiast podczas obchodów Światowego Dnia Serca zorganizowanych przez PAKS oraz miasto Bełchatów, przebadanych zostało blisko 500 osób.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca od 15 lat tworzą w Polsce unikatowy model kompleksowej opieki sercowo-naczyniowej. Zabiegi wykonywane w klinikach PAKS nie wymagają długich hospitalizacji oraz umożliwiają szybką rehabilitację i w większości przypadków powrót do pełnej aktywności życiowej. Kliniki, w większości lokalizacji, świadczą usługi medyczne w ramach kontraktów podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia, a także na zasadzie prywatnej odpłatności.