PAKS: otwarcie oddziału chirurgii naczyniowej w Starachowicach

0
1024

Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca otworzyła oddział chirurgii naczyniowej w szpitalu w Starachowicach. W placówce działa już oddział kardiologii, dzięki czemu można zapewnić kompleksowe leczenie pacjentom ze schorzeniami sercowo – naczyniowymi.

Nowy oddział chirurgii naczyniowej dysponuje salą operacyjną z ramieniem C przystosowaną do zabiegów chirurgicznych, zabiegów wewnątrznaczyniowych oraz zabiegów hybrydowych (jednoczasowe wykonanie stentowania i pomostowania tętnic) i salą operacyjną wyposażoną w stacjonarny angiograf do wykonywania diagnostyki obrazowej naczyń(arteriografia, flebografia), zabiegów wewnątrznaczyniowych i zabiegów hybrydowych oraz zabiegów z zakresu kardiologii inwazyjnej. Diagnostyka całodobowa obejmuje ultrasonografię z opcją kolorowego Dopplera, tomografię komputerowa z opcją naczyniową (angio/KT) i arteriografię.

Oddział oferuje wykonywanie przez całą dobę zabiegów wewnątrznaczyniowych, takich jak angioplastyka i stentowanie tętnic szyjnych, tętnic i żył obwodowych, implantacja stent graftów aorty brzusznej oraz tromboliza celowana.

Spółka Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca prowadzi także oddziały w Ustroniu, Bielsku-Białej, Dąbrowie Górniczej, Kędzierzynie-Koźlu, Mielcu, Polanicy Zdroju, Nysie, Tychach i Chrzanowie. PAKS prowadzi także szeroką działalność naukowo-badawczą, zarówno w zakresie badań klinicznych jak i eksperymentalnych. Kliniki Serca prowadzą własną pracownię doświadczalną oraz w oparciu o uzyskane z UE dotacje otwierają Centrum Badawczo-Rozwojowe. Jesienią 2011 roku Advent International, międzynarodowy fundusz private equity, objął mniejszościowe udziały w spółce.