PAKS partnerem przedsięwzięć edukacyjnych i sportowych

0
599

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca jako partnerzy przedsięwzięć sportowych i edukacyjnych, do 21 maja 2016 prowadzą stoisko zdrowotne w centrum handlowym w Kłodzku, natomiast 21 maja 2016 udostępnią mobilną klinikę serca w Łazach.

Stoisko zdrowotne prowadzone jest w Galerii Handlowej Twierdza Kłodzko w ramach przedsięwzięcia „Tydzień dla Serca”. Mieszkańcy mogą tutaj bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia krwi, a także uzyskać informacje o sposobach zapobiegania chorobom układu krążenia. 

Natomiast w Łazach PAKS udostępni uczestnikom  VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” mobilną klinikę serca. Sportowcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych pozwalających ocenić ich stan zdrowia. Mobilna klinika oferować będzie uczestnikom podstawowe badania kardiologiczne obejmujące między innymi badanie ciśnienia krwi czy badanie EKG.

Angażując się w VIII Ogólnopolską Olimpiadę Sportową Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” lekarze z PAKS chcieli przypomnieć zarówno środowiskom organizujących sportowe imprezy masowe, jak i samym uczestnikom, że sport jest korzystny dla organizmu, ale powinien być uprawiany pod pewnymi warunkami. Treningi oraz odpowiednia dieta to tylko jeden z wielu etapów przygotowań do zawodów sportowych. Z myślą nie tylko o łazowskich sportowcach, ale i o wszystkich aktywnych osobach, PAKS przygotował specjalny zestaw badań o nazwie „pakiet sportowca”.

VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa w Łazach to kolejne sportowe przedsięwzięcie, w które zaangażowały się Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Z mobilnych klinik PAKS mieli okazję skorzystać już między innymi uczestnicy i kibice Marathonu Silesia, Półmaratonu Dąbrowskiego czy Biegu Walentynkowego.