para nowym prezesem EMC Instytut Medyczny

0
851


Członkowie Rady Nadzorczej EMC Instytut Medyczny S.A. zdecydowali w środę 30 lipca 2014 roku o powołaniu o powołaniu z dniem 1 września 2014 roku Agnieszki Szpary na stanowisko prezesa EMC.

Wcześniej rezygnację z funkcji prezesa z dniem 31 sierpnia 2014 roku złożył Piotr Gerber, który od 1 września 2014 roku obejmie stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej EMC Instytut Medyczny.

Zmiany w składzie zarządu i rady nadzorczej związane są z intensywnym rozwojem Grupy EMC Instytut Medyczny polegającym na przejmowaniu i modernizacji kolejnych szpitali i przychodni.

Objęcie przez Piotra Gerbera stanowiska w Radzie Nadzorczej umożliwi mu wsparcie strategicznego rozwoju Grupy i dalsze zintensyfikowanie  tempa pozyskiwania nowych placówek. Natomiast uzupełnienie zarządu o nową osobę posiadającą duże doświadczenie w branży medycznej pozwoli na jeszcze sprawniejsze zarządzanie Grupą EMC.

Więcej na temat nowej prezes EMC można przeczytać tutaj:

EMC Instytut Medyczny: Agnieszka Szpara zostanie nowym prezesem >>>


Walne zgromadzenie, które ma podjąć decyzje o zmianach w Radzie Nadzorczej, zaplanowano na 12 sierpnia.

EMC Instytut Medyczny jest obecnie największym w Polsce prywatnym właścicielem szpitali i przychodni na rynku usług medycznych. W ciągu 13 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, Spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Obecnie Grupa EMC liczy 10 szpitali i 16 przychodni w sześciu województwach.