PATION realizuje projekt skoordynowanych usług medycznych

0
248

PATION – Park Technologii Innowacyjnych Osób Niepełnosprawnych sp. z p.o. realizuje projekt po nazwą – Skoordynowane Usługi Zdrowotne dla osób z SM. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych.

Projekt dotyczy usług zdrowotnych dla osób chorych na stwardnienie rozsiane (SM) z całego województwa śląskiego, poprzez zapewnienie skoordynowanych usług niedostępnych, bądź trudno dostępnych w ramach NFZ, do których należy diagnostyka, specjalistyczne konsultacje lekarskie, terapia i rehabilitacja, zapewnienie dziennej opieki medycznej oraz wypożyczalnia sprzętu.

PATION to  spółka, powołana przez Śląskie Stowarzyszenie Osób Chorych na SM SezaM. Będzie ona realizowała projekt w partnerstwie z przychodnią Epm-Osada z Tarnowskich Gór.

Badania laboratoryjne dla osób chorych na SM, w ramach projektu, będzie wykonywała sieć Śląskie Laboratoria Analityczne, która wygrała przetarg na te usługi ogłoszony przez SezaM.

Czytaj także: Śląskie Laboratoria Analityczne oferują badania w trybie CITO>>>

Realizacja projektu potrwa do 30 czerwca 2020 roku.

Spółka PATION została powołana w 2013 roku. Jest to specjalistyczne centrum rehabilitacyjne, które prowadzi działalność w Gliwicach przy ulicy Jana Śliwki 12. Oferuje rehabilitację indywidualną i zbiorową dla pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi, ortopedycznymi i po urazach sportowych, a także konsultacje specjalistów – psychologów, dietetyków.

Epm-Osada z Tarnowskich Gór,zlokalizowana przy ulicy Słoneczników 44, oferuje świadczenia w zakresiepodstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Prowadzi także pracownie diagnostyczne.