PCZ kupi Cefarm S.A.

0
1000

Minister Skarbu Państwa podpisał z PCZ S.A. z siedzibą we Wrocławiu umowę sprzedaży pakietu 85 procent akcji Skarbu Państwa w spółce Centrala Farmaceutyczna „Cefarm” S.A. z siedzibą w Warszawie. Wartość transakcji wynosi 80 053 000 zł.

Umowa ma charakter warunkowy. Przeniesienie własności akcji nastąpi po uzyskaniu przez PCZ S.A. ostatecznej decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji.

Cefarm S.A. jest jednym z największych dystrybutorów leków działających na polskim rynku. Udział firmy w rynku wynosi 5 proc.. Firma dostarcza zaopatrzenie do wszystkich podmiotów działających w branży farmaceutyczno-medycznej, m.in.: hurtowni, aptek, ZOZ-ów, gabinetów lekarskich, sklepów zielarsko-medycznych, itp.

Polski Holding Medyczny PCZ składa się z 11 podmiotów. Posiada w sektorze usług medycznych 5 NZOZ-ów, w tym 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne oraz świadczy usługi dla 350 000 pacjentów rocznie. Funkcję zarządczą i właścicielską pełni PCZ S.A., która promuje kilka marek handlowych: PCZ Polski Instytut Medyczny świadcząca usługi medyczne w szczególności w zakresie badań klinicznych i naukowych oraz diagnostyki laboratoryjnej, PCZ Polska Apteka prowadząca działalność w zakresie obrotu lekami, materiałami medycznymi oraz środkami pochodnymi, PCZ Polski Deweloper prowadząca działalność w zakresie tworzenia nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych i deweloperskich oraz kompleksową realizację projektów w zakresie budownictwa ogólnego i medycznego, PCZ Polish Business Club prowadząca działalność w zakresie promocji zdrowia i sportu oraz wydawniczą i klubową, PCZ Polish Medical Solution świadcząca usługi outsourcingowe i cosourcingowe o charakterze paramedycznym, a także dystrybuująca dermokosmetyki, tekstylia specjalistyczne, środki pomocnicze i spożywcze dla pacjentów oraz meble do placówek medycznych i aptek.