PCZ rezygnuje z zakupu Cefarmu

0
1076


Spółka PCZ S.A. odstąpiła od umowy zakupu akcji spółki Centrala Farmaceutyczna Cefarm S.A. Decyzja została podyktowana znaczącymi rozbieżnościami pomiędzy wskaźnikami charakteryzującymi spółkę Cefarm w okresie od dnia złożenia oferty wiążącej przez PCZ S.A. do planowanego dnia zamknięcia transakcji.

Umowa w tej sprawie została zawarta przez PCZ z Ministerstwem Skarbu 13 października 2011 roku. Zarząd PCZ oświadczył, że w związku z odstąpieniem od umowy dokona korekty prognoz finansowych jednostkowych i skonsolidowanych opublikowanych w raporcie z 2011 roku. Prognozy uwzględniały  bowiem fakt przejęcia spółki Cefarm. W przypadku gdyby Ministerstwo Skarbu Państwa nie zgodziło się z decyzją PCZ S.A., spółka zapowiada podjęcie stosownych kroków w celu obrony swoich interesów.

Transakcja miała dotyczyć zakupu przez PCZ  85 procent akcji Skarbu Państwa w spółce Centrala Farmaceutyczna Cefarm S.A.. Wartość transakcji miała wynieść 80 053 000 zł.

Cefarm S.A. jest jednym z największych dystrybutorów leków działających na polskim rynku. Firma dostarcza zaopatrzenie do wszystkich podmiotów działających w branży farmaceutyczno-medycznej, m.in.: hurtowni, aptek, ZOZ-ów, gabinetów lekarskich, sklepów zielarsko-medycznych, itp.

Polski Holding Medyczny PCZ składa się z 11 podmiotów. W sektorze usług medycznych posiada 5 NZOZ-ów, w tym 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne oraz świadczy usługi dla 350 000 pacjentów rocznie. Funkcję zarządczą i właścicielską pełni PCZ S.A., która promuje kilka marek handlowych. Jedną z nich jest PCZ Polska Apteka, prowadząca działalność w zakresie obrotu lekami, materiałami medycznymi oraz środkami pochodnymi.