PCZ: wyróżnienie za dynamiczny rozwój

0
865


Spółka PCZ S.A. otrzymała wyróżnienie w 13 edycji rankingu Gazele Biznesu. Jest to nagroda dla najbardziej dynamicznych małych i średnich firm. Warunkiem było osiągnięcie dobrych wyników finansowych.

Zgodnie z przyjętymi kryteriami wyróżnienie w rankingu mogła otrzymać firma, która rozpoczęła działalność przed rokiem 2009 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś, w latach 2009-2011 ani razu nie odnotowała straty, natomiast w latach 2009-2011 z roku na rok odnotowywała przyrost sprzedaży.

W ocenie zarządu spółki PCZ do uzyskania wyróżnienia przyczyniła się konsekwentnie realizowana strategia rozwoju, przynosząca efekty w postaci corocznego wzrostu przychodów i wyników finansowych. Ranking przygotowywany jest co roku przez wydawcę Pulsu Biznesu i Coface Poland.

Polski Holding Medyczny PCZ (Grupa PCZ) składa się z 10 podmiotów. Są to:  PCZ S.A., Polska Centrala Zaopatrzenia CEFARMED Sp. z o.o., Polskie Centrum Zdrowia Instytut Medyczny Sp. z o.o., Polskie Centrum Zdrowia Środa Śląska Sp. z o.o., Polskie Centrum Zdrowia Ząbkowice Śląskie Sp. z o.o., Polskie Centrum Zdrowia Brzeg Skarbimierz Sp. z o.o., PCZ Polskie Uzdrowisko Ciepłowody Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o., PCZ Polskie Uzdrowisko Krynica Morska Sp. z o.o., PCZ Polskie Pogotowie Ratunkowe Sp. z o.o., PCZ Polska Kasa Chorych SA.

Holding posiada w sektorze usług medycznych 17 przedsiębiorstw leczniczych, w tym 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe oraz laboratorium diagnostyczne. Świadczy usługi dla 400 000 pacjentów rocznie.