PCZ zadebiutuje na rynku głównym GPW

0
1066

Zarząd Spółki PCZ S.A. podjął uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu giełdowego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie akcji zwykłych spółki, będących w obrocie publicznym na rynku NewConnect oraz wyemitowanych w ramach kapitału docelowego w celu uzyskania stosownego rozproszenia.

Wprowadzenie akcji do notowań na rynku regulowanym ma nastąpić najpóźniej do 31 grudnia 2012 roku. Opracowanie planu wprowadzenia akcji spółki na rynek regulowany oraz wybór doradców prawnych, finansowych, biura maklerskiego w celu doradzania spółce przy sporządzeniu prospektu emisyjnego nastąpi najpóźniej do 31 marca 2012 roku.

Polski Holding Medyczny PCZ składa się z 11 podmiotów. Posiada 5 NZOZ-ów, w tym 4 szpitale, 4 sanatoria, 6 przychodni, pogotowie ratunkowe, laboratorium diagnostyczne oraz świadczy usługi dla 350 000 pacjentów rocznie. Funkcję zarządczą i właścicielską pełni PCZ S.A., która promuje kilka marek handlowych: PCZ Polski Instytut Medyczny świadcząca usługi medyczne w szczególności w zakresie badań klinicznych i naukowych oraz diagnostyki laboratoryjnej, PCZ Polska Apteka prowadząca działalność w zakresie obrotu lekami, materiałami medycznymi oraz środkami pochodnymi, PCZ Polskie Uzdrowisko, PCZ Polska Kasa Chorych,  PCZ Polskie Pogotowie Ratunkowe, PCZ Polski Deweloper prowadząca działalność w zakresie tworzenia nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych i deweloperskich oraz kompleksową realizację projektów w zakresie budownictwa ogólnego i medycznego, PCZ Polish Business Club prowadząca działalność w zakresie promocji zdrowia i sportu oraz wydawniczą i klubową, PCZ Polish Medical Solution świadcząca usługi outsourcingowe i cosourcingowe o charakterze paramedycznym, a także dystrybuująca dermokosmetyki, tekstylia specjalistyczne, środki pomocnicze i spożywcze dla pacjentów oraz meble do placówek medycznych i aptek. Spółka PCZ S.A. jest obecna na rynku NewConnect od sierpnia 2011 roku. Obecnie 99,64 procent akcji należy do RSV Sp. z o.o. podmiotu zależnego od Romualda J. Ściborskiego, prezesa spółki.