Penta podnosi cenę w wezwaniu na akcje EMC Instytut Medyczny

0
852


Penta Investments zdecydowała o podniesieniu z 18,80 zł do 19,50 zł ceny za akcję EMC Instytut Medyczny S.A. w wezwaniu ogłoszonym przez spółki kontrolowane przez Penta w dniu 28 maja 2013 roku.

Nowa cena zawiera premię w wysokości 15,59 procent i 18,69 procent do średniego kursu akcji odpowiednio z trzech i sześciu miesięcy oraz 16,70 procent premii do kursu akcji na zamknięciu w dniu 27 maja 2013 roku, czyli z ostatniej sesji poprzedzającej dzień ogłoszenia wezwania.

Zgodnie z warunkami wezwania zapisy na akcje przyjmowane są w siedzibie Domu Inwestycyjnego Investors S.A. oraz w placówkach Biura Maklerskiego Alior Bank S.A. do 18 lipca 2013 roku., do godz. 17.00. 

– Jesteśmy przekonani, że nowa cena ostatecznie potwierdza atrakcyjność ogłoszonej przez nas oferty. Jednocześnie, uważamy, że plan wycofania akcji Spółki z obrotu publicznego nie jest zagrożony. Inwestorzy, którzy pozostaną w akcjonariacie muszą liczyć się z tym, że kolejny termin sprawnego i opłacalnego wyjścia z inwestycji to prawdopodobnie perspektywa 7-10 lat – powiedział Adam Jarmicki, manager inwestycyjny Penta Investments, odpowiedzialny za projekt EMC.

W ogłoszonym 28 maja 2013 roku wezwaniu kontrolowane przez Penta Investments spółki Soporto Invest B.V. oraz CareUp B.V. ogłosiły chęć kupna wszystkich pozostających w wolnym obrocie akcji EMC Instytut Medyczny S.A.

Penta Investments jest środkowoeuropejską grupą inwestycyjną założoną w 1994 roku, działającą w sektorach private equity i nieruchomości. W obszarze private equity Penta zarządza funduszem typu evergreen – należącym do partnerów, jedynych udziałowców firmy. Całkowita wartość aktywów Penta wyniosła w 2012 roku 5,9 mld euro. Spółki portfelowe Penta zapewniają ponad 33.000 miejsc pracy, a ich łączne przychody wyniosły w 2012 roku 4,4 mld euro. Penta inwestuje w sektorach: detalicznym, ochrony zdrowia, lotniczym, budowy maszyn i narzędzi, rozrywkowym oraz w projekty bankowe. W 2005 roku Penta rozpoczęła inwestycje w segmencie nieruchomości i obecnie realizuje projekty w Czechach i na Słowacji oraz planuje rozwijać portfolio nieruchomości w Polsce. Firma działa w ponad 10 krajach Europy i ma biura w Pradze, Bratysławie, Warszawie i Monachium. Aktualnie portfolio inwestycyjne Penta w Polsce obejmuje takie podmioty jak: Grupa Empik Media & Fashion, Fortuna zakłady bukmacherskie, Iglotex, Dr.Max i Clar System.

EMC Instytut Medyczny S.A. jest największym w Polsce właścicielem szpitali i przychodni na rynku prywatnych usług medycznych. W ciągu 10 lat z lokalnej firmy, prowadzącej szpital we Wrocławiu, spółka rozwinęła się w sieć placówek medycznych, rozbudowywaną konsekwentnie na terenie Polski, a także za granicą. Od 2005 roku firma jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W skład grupy kapitałowej wchodzi obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej. Główną działalność medyczną EMC stanowi: szpitalne lecznictwo specjalistyczne, hospitalizacje w szpitalach ogólnych oraz poradnictwo ambulatoryjne w ramach przychodni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej.